Дружина загиблого Героя України Сергія Коновала заснувала стипендію його імені
Наразі стипендію імені Сергія Коновала запровадили в пластовому таборі "Легіон", Тернопільській школі № 19 і Західноукраїнському національному університеті. Про це Ольга Коновал розповіла Суспільному:
"На зустрічі з пластом ми вирішили, що стипендію будуть видавати раз на рік. Вона становить 4 тисячі гривень. В ЗУНУ буде одна стипендія розміром тисяча гривень кожних три місяці. А в школі дві стипендії по 500 гривень теж раз на три місяці. Кожного разу це має бути інша дитина. За якими критеріями обирати лауреата — справа навчального закладу. Однозначно, це мають бути не оцінки, а активна громадська діяльність чи участь у житті школи".
Ольга Коновал, волонтерка. Ольга Коновал
Волонтерка розповіла, що таким чином хотіла вшанувати пам'ять загиблого чоловіка з користю для суспільства:
"Коли в мою сім'ю прийшла ця трагедія, я задумалася, як я можу увіковічнити пам'ять Сергія. Так, можна багато говорити про нього в інтерв'ю. Але як вшанувати його з користю? У світовій практиці є багато стипендій імені різних серйозних, важливих, впливових людей. Я вирішила, що теж можу так зробити. Знаю, Сергію б це сподобалося".
За словами Ольги Коновал, на ідею створення стипендії також вплинули спогади Сергія про його молоді роки:
"Він багато працював, але на втілення багатьох ідей йому бракувало грошей. Якось я спитала: "Якби у тебе були необмежені фінанси, що б ти зробив?" Він сказав: "Я або зробив би переворот в цьому світі, або був би ніким". Я точно знаю, що він перевернув би цей світ. І хочу, аби завдяки цій стипендії активним, прогресивним, талановитим молодим людям було трішечки легше змінювати цей світ".
Ще одна мета стипендії, розповіла Ольга Коновал, показати сім'ям загиблих захисників, як можна вшановувати пам'ять полеглих із користю.
"Для того я і створила благодійний фонд імені Сергія Коновала. Вказала в статуті, що буде нарахування таких стипендій. Далі йде робота, наприклад, з освітніми закладами, організаціями. Підписуємо меморандум, придумуємо, як ці стипендії впроваджувати. Правильне юридичне оформлення стипендій це досить довгий процес. І зараз ми проходимо цей шлях першими, аби спростити його для інших сімей загиблих героїв. Пропоную їм створювати свої фонди або через нас започатковувати такі стипендії в тих закладах і організаціях, в яких би вони хотіли", — повідомила Ольга Коновал.
За її словами, лауреатом стипендії імені Сергія Коновала вже став першун пластового табору "Легіон-26" Володимир Матіщук зі Львова.
Пластун Володимир Матіщук отримав стипендію імені Сергія Коновала. Пластовий табір "Легіон"
"Це дуже потужний пластовий табір. А Сергій колись був пластуном. Тому, для мене було великою честю видати там першу стипендію", — сказала Ольга Коновал.
Вона також розповіла, що планує запровадити стипендії ще й у медичному і педагогічному університетах Тернополя.
"Ми відкриті до співпраці. У питанні розміру стипендії ми лояльні, можемо це обговорювати. Тому якщо є організації або освітні заклади, які хочуть запровадити в себе таку стипендію — будь ласка. Можна просто написати мені в соцмережі і ми обов’язково домовимось", — сказала Ольга Коновал.
Сергій Коновал. З особистого архіву Сергія Коновала
Нагадаємо, тернополянин Сергій Коновал вперше пішов на війну в 2014 році. Тоді він був студентом. За 10 років він пройшов шлях від парамедика до командира стрілецької роти 67 окремої механізованої бригади. Під час АТО він брав участь у бою в Пісках, поблизу Донецького аеропорту. Коли почалася повномасштабна війна, звільняв від росіян Київ і Харків, тримав оборону на Донеччині. Загинув Сергій Коновал 6 квітня поблизу міста Часів Яр Донецької області.