Дякуємо «активістам» ЗСУ в ПЕРШУ ЧЕРГУ: чиновники Міноборони розікрали 16,5 мільярдів, які забрали у місцевих громад
Чиновники найбільше крали в оборонній сфері. По статтям безпека та обороноздатність держави розікрали 16,5 мільярдів гривень. Це офіційна статистична інформація від контролюючого органу за минулий рік.
З жовтня 2023 року доходи з військового ПДФО (податок на доходи з фізичних осіб) забрали від місцевих громад та передали уряду. Це 26 млрд гривень. Нібито для централізованої закупівлі дронів та артилерії. Насправді, для збагачення віп-чиновників. Сума розкрадань в Міноборони шокує. Вкрали більше половини військового ПДФО. За ці гроші можна було закупити сотні тисяч дронів. Якби ці кошти пішли на армію, ситуація на фронті могла змінитися кардинально на нашу користь.
Ще раз подякуємо нашим тернопільським «активістам», які зробили все можливе, щоб з бюджету міста забрали військовий ПДФО. Щоб столичні «жирні коти», які займається держаними закупівлями для ЗСУ, вкрали чергові мільйони. Ось приклади, хто займається державними закупівлями.
Соціальний ліфт Міноборони: від сутенерши до закупівель
Як пишуть ЗМІ, «жирну» посаду в департаменті закупівель Міноборони отримала Наталя Куровська – свого часу підозрювана у сутенерстві.
Як сказано у кримінальній справі (№ 2021101060000034 від 12.03.2021) Куровська і її вже колишній чоловік створили у Whatʼs App групу «Love is», де розміщували вакансії для дівчат, їхні параметри, вартість послуг і місця для побачень.
Бізнес діяв у Києві, РФ, Білорусі, Казахстані, а також у Європі. У 2022 році Олександру Куровському було повідомлено ще одну підозру у торгівлі людьми для сексуальної експлуатації у Марокко.
Куровська народилась у Пермі (РФ), згодом переїхала до Черкас. У 2016 році стала офіцером юрвідділу Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.
Щоб відмежуватись від сутенерського минулого, влітку 2023 розлучилась. Вже під час повномасштабного вторгнення стала власницею квартири в Соломʼянському районі Києва. Куровську називають ставленицею заступника міністра Дмитра Кліменкова. Саме він курує закупівлі, а не розпіарена Агенція оборонних закупівель.
Кому війна, а кому новий круїзний катер
А ось ще один «цінний кадр». Олександр Пащенко, колишній очільник харківського заводу «ФЕД» (входить в концерн «Укроборонпром»). За роки на державних посадах в оборонній промисловості набув значних статків. Лише задекларована вартість майна в його декларації перевищує 8,5 млн гривень. Про це йдеться в журналістському розслідуванні, опублікованому в ЗМІ.
Автопарк Пащенко налічує Maserati Qutroporte, Audi A3 e-tron, LEXUS ES 250, MERCEDES-BENZ GLE 400. З об’єктів нерухомості – чотири квартири в Києві та земельна ділянка в області загальною вартістю майже 4,5 млн грн.
Також Олександр Пащенко має незадекларований круїзний катер американської верфі Rinker, модель 280. Вартість такої яхти складає 3-3,5 млн грн.
Також в різних банках він відкрив 7 рахунків, на яких зберігаються кошти. Готівкою в останній декларації зазначено 72 тис. доларів США.
В декларації НАЗК Пащенко та члени його родини відобразили отримані подарунки в грошовій формі – загалом близько 4,8 млн грн.
Як йдеться в розслідуванні, з повномасштабним вторгненням Олександр Пащенко змінив рід діяльності. Користуючись зв’язками в оборонній галузі та покровительством батька, який займає одну з ключових посад в «Укроборонпромі», він залишив наступником на своїй державній посаді власного кума. Сам постійно незаконно виїжджає до країн ЄС по підробленим документам. Там він організував посередницький бізнес, пропонуючи постачальникам товарів військового призначення послуги «вирішення питань» в Україні.
Як виправити ситуацію
І це ще не всі справи за фактом розкрадання «військових коштів» у Міноборони. Факти розкрадання виявляють і будуть виявляти. Але нові кримінальні справи та посадки глобально не виправлять ситуацію. Щоб кошти не розкрадалися, «військове» ПДФО треба повернути у місцеві громади. Ці кошти будуть витрачатися не на яхти, а на Збройні сили. Витрачатися системно та відкрито.