«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Де зараз шестеро дітей, які осиротіли через загибель двох жінок у ДТП на Кременеччині

Аварія, у якій загинули дві багатодітні мами, трапилась 28 вересня на автодорозі поблизу села Підлісці Кременецького району. Тоді в мить осиротіли їхні шестеро дітей.

 Як дізналися «20 хвилин», кримінальну справу вже невдовзі можуть закрити. 

39-річна жителька села Колосова, керуючи автомобілем Hyundai Tucson, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не надала переваги у русі вантажному автомобілю DAF, такі попередні дані озвучили в поліції. Внаслідок зіткнення на місці події загинули водійка позашляховика та 36-річна пасажирка. Травми отримав водій вантажівки, його доправили до лікарні.

 

Відомості за даним фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинили смерть потерпілого) Кримінального кодексу України.

Як дізналися «20 хвилин», водій DAF з Немирова, що на Вінниччині. Чоловікові 50 років, і він має чималий стаж та досвід керування. Як повідомили журналістам у поліції, водій вантажівки отримав травми і забої, його госпіталізували до райлікарні. 

Чи будуть до нього питання щодо цієї ДТП, стане зрозумілим за результатами експертиз, які призначили у цій справі, повідомив «20 хвилин» речник поліції Тернопільщини Сергій Крета. Він також уточнив,  що водій продовжує лікування, життю чоловіка нічого не загрожує. 

А от справу можуть закрити. Якщо за результатами експертиз, призначених у рамках розслідування кримінального провадження, з’ясують непричетність водія фури до скоєння смертельної ДТП.

 

Де діти обох загиблих

Як з’ясували «20 хвилин», і загиблі Катерина, І Тетяна працювали у пекарні в Кременці. Того вечора саме поверталися додому після зміни. 

У Каті було троє дітей — двоє синів навчаються в 9 і 8 класах, донька в 6-му. І жінка, і її діти проживали разом з мамою водійки, — зараз малі залишилися з бабусею.

З батьком дітей жінка розлучилася. За інформацією «20 хвилин» від власних джерел, чоловік зараз перебуває за кордоном.

У загиблої пасажирки Тетяни теж було троє дітей. Старший син Тетяни минулого навесні закінчив школу, донька навчається в 9 класі, а наймолодшому сину 10 років. Кілька років тому помер чоловік Тетяни, а її рідний брат зник безвісти на фронті.

«20 хвилин» поцікавилися, де зараз неповнолітні діти, які залишилися сиротами після ДТП, і які виплати їм належать. 

— Усіх шістьох дітей вже влаштували до родичів, — повідомив «20 хвилин» Ростислав Дрозд, начальник Служби у справах дітей ОВА. — Троє дітей однієї загиблої і ще троє іншої проживають зі своїми бабусями. У дітей однієї із цих сімей є ще батько. 

 

Яку допомогу нададуть 

Якщо дитина опинилася в складних життєвих обставинах, вона має бути негайно влаштована, Ростислав Дрозд пояснив алгоритм, як діють представники держави у подібних випадках. 

— Влаштовані діти можуть бути до близької родини, хресних батьків або навіть сусідів чи знайомих, якщо родичі не зголосилися або з певних причин не можуть опікуватися дітьми, — каже Ростислав Дрозд. — Важливо, аби з цими сусідами чи знайомими у дітей були добрі стосунки. Проте це рідкі випадки. Зазвичай перевагу надаємо родичам. Ще можливий варіант тимчасового влаштування до патронатної родини на термін до трьох місяців або до центру соціально-психологічної реабілітації для дітей. 

Протягом трьох місяців дитині надають статус. Якщо говорити про трьох осиротілих дітей з Кременеччини, у яких в ДТП загинула мама, а раніше помер батько, — це статус дитини-сироти. Після отримання статусу така дитина може бути влаштована під опіку близьких родичів. Це тоді, коли на дитину виплачують гроші на утримання, пояснили у Службі у справах дітей ОВА.  Держава щомісяця платить дітям чітку суму: 2, 5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Якщо від немовляти до шести років — це, станом на 8 жовтня, 6 407 грн. Від 6 до 12-ти —7 990 грн, пояснив Ростислав Дрозд.  

— Це виплачує соцхзахист, — каже Ростислав Дрозд. — Потрібно звернутися із документами до підрозділів соцзахисту громади, там вносять дані в базу і нараховуватимуть кошти. Окрім того, такі діти мають право на отримання допомоги з втрати годувальника. На одну дитину це 100% прожиткового мінімуму, на трьох — 150. Це компетенція органів соцзахисту. 

 

Кому платитимуть до 23 років?

Якщо є біологічний батько, і він не позбавлений батьківських прав, такі діти не отримають статусу дитини-сироти. Але матимуть інші виплати. Проте кожен випадок індивідуальний, адже один або двоє з батьків можуть бути позбавлені батьківських прав, загинули, безвісти зникли — у таких випадках діти будуть мати соціальний захист, але за іншим статусом. Для уточнення потрібно звернутися в Департамент соцзахисту і надати відповідні документи. Якщо сім’я опинилася в складних життєвих обставинах чи є малозабезпеченою, — теж належить фінансова допомога. Такі сім’ї також можуть отримувати кошти на субсидію на відшкодування комунальних виплат. Та допомогу із втрати годувальника. 

— Якщо йдеться про сиріт, допомогу із втрати годувальника таким дітям виплачують до 23 років, або до закінчення навчального закладу, але не довше, ніж коли такій дитині виповниться 23 роки, — повідомив «20 хвилин» Ростислав Дрозд. — Виплати призначаються з наступного дня після смерті годувальника. 

Якщо дитина навчається, зазвичай заклад освіти може надавати допомогу та забезпечити гуртожитком. 

 

Довідка

На Тернопільщині проживає 941 дитина зі статусами дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування, з них 93% влаштовані в сімейні форми виховання. Ще 7% — діти, які перебувають в навчальних закладах або старшого віку. Після 18 років і до 23-х їм виплачують допомогу лише за умови, якщо вони навчаються. 

За інф. Начальника Служби у справах дітей ОВА

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі