Чому позіхання таке заразне?
На сьогоднішній день існує багато теорій щодо заразливості позіхання, адже це питання цікавить людство з давніх-давен.
Щодо теорій, то, вчені з університету Коннектикуту кажуть, що це ознака емпатії. Тобто, якщо ви бачите, що хтось позіхнув і теж мимоволі починаєте позіхати, ви просто налаштовані на чужі емоції. За словами вчених, більшість людей так само несвідомо реагує на чужу посмішку.
Дослідники стверджують, що так зване “заразне позіхання” починається у дітей, починаючи з 4 років. Саме з цього віку формуються навички емпатії.
Згідно з іншою теорією, таке позіхання – примітивна форма несвідомого спілкування та зв’язку, яка дозволяла нашим предкам залишатися в безпеці та передавати дані про небезпеку задовго до появи інших попереджувальних знаків.
Крім того, ще одна теорія стверджує, що “заразне позіхання” залежить від віку. Тобто чим старша людина, тим менше вона піддається його впливу. Вона виникла після дослідження, в ході якого його учасникам показали 3-хвилинне відео з людьми, які позіхають. В результаті – 82% людей до 25 років позіхнули, 60% людей у віці від 25 до 49 позіхнули, а ті, кому понад 50 років практично не позіхали після перегляду відео.
Як правило, позіхання триває шість секунд, а періодичність найчастіше — 68 секунд. І чоловіки, й жінки однаково схильні до позіхання. Цей примітивний акт властивий також багатьом тваринам.