Чому корисно спати на лівому боці?
Ми, як любителі здорового і правильного сну, дізналися, чому сон у цьому положенні настільки корисний.
Покращує роботу лімфатичної системи
Лімфатична система виконує відповідальні функції нашого організму, одна з них — це очищення його від токсинів і продуктів обміну. Як відомо, лімфатична система впадає в так звану грудну протоку, що знаходиться з лівого боку. На думку експертів, саме тому коли ми спимо на лівій стороні, прискорюється вимивання з організму усього зайвого. Оскільки в лімфі знаходяться білки та інші продукти, які потрібні нашим клітинам, сон на лівому боці допомагає їм отримувати ці поживні речовини набагато швидше.
Дозволяє селезінці краще справлятися зі своєю роботою
Селезінка — це великий орган вашої лімфатичної системи. У положенні на лівому боці селезінка працює більш ефективно. Оскільки вона розташовується з лівого боку, сила тяжіння сприяє потоку крові до неї, дозволяючи цьому органу більш ефективно фільтрувати забруднення.
Сприяє звільненню кишечника
Місце з’єднання тонкого і товстого кишечника розташоване в правій стороні тіла — області, яка називається «ілеоцекальний клапан». Сила тяжіння допомагає відходам перетинати цей клапан в значній мірі швидше, що дозволяє швидше вивести їх з організму.
Запобігає печії в нічний час
Якщо вас часто мучить печія, то сон на лівому боці допоможе і в цьому випадку. Тоді ваш шлунок буде перебувати нижче харчової протоки, що з’єднує шлунок з стравоходом. Положення на лівому боці захищає від попадання вмісту шлунку назад в стравохід.
Захищає печінку від перенавантаження
Все тому, що наша печінка розташовується з правого боку, і не дивно, що вона переповнюється за той час, що ми проводимо в царстві снів. Ліва сторона нашого тіла допоможе утримати токсини, це забезпечить рівномірну роботу важливого органу детоксикації без перенавантаження.
Покращує роботу серця
Ліва сторона серця — це та сторона, яка качає кров до всього тіла. Тому положення на лівому боці під час сну допомагає серцю краще робити його роботу. Це вигідно для циркулярної системи, а зокрема для аорти і нижньої порожнистої вени, що несе венозну кров до серця і лежить праворуч від хребта.
Джерело: tutkatamka.com.ua