«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Чи повинна бути християнська етика у кожній школі?

В Українські школи потрібно повернути на обов’язковій основі предмет християнської етики, - вважає міський голова Тернополя Сергій Надал

Головне:  Міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що викладання християнської етики у школах зробить українську націю сильнішою і здоровішою, а сам предмет повинен викладатися на постійній та обов’язковій основі. Про це він написав у своєму блозі у мережі Facebook. 
Детально: Сергій Надал назвав три головні позитивні наслідки викладання християнської етики у школі:
· Перше. Християнська етика дає ціннісні орієнтири. 

“Говорячи простою мовою — людина вчиться відрізняти добро від зла, важливе від неважливого. Спільні цінності — це єдність і сила нації.  Саме тому спецслужби радянського окупанта у першу чергу намагалися знищити в Україні духовність. Робили це, як через фізичне знищення священиків, найперше УГКЦ, так і через підрив довіри до духовних інституцій. Знищення духовних основ — це ідеологічна диверсія. Саме так дії на знищення духовності описували у методичках пропагандистів КДБ, - стверджував колишній працівник апарату пропаганди радянської спецслужби Юрій Безменов. Він переконував, що понад 90 % енергії та ресурсів радянської спецслужби спрямовували на знищення духовних основ у “ворожих країнах”.  Нація без ціннісних орієнтирів є слабкою. Її легко розділити і знищити. Тому президент США у березні цього року спростив умови повернення християнських організацій у американські школи, де підтвердив право учнів молитися у державних школах. Це свідчить про одне - християнське виховання важливе”, - зауважив Сергій Надал.

·  Друге. Християнська етика створює основи для міцної традиційної сім’ї, що є основою сильної України. 

“Патріарх Йосиф (Сліпий) писав: “Коли родина здорова, то ціла людська спільнота процвітає. Криза родини — є кризою народу”. І справді, кожен справжній християнин розуміє, що потрібно захищати свою родину, а отже і державу. Він розуміє, що таке злочин проти нації. Він є морально стійким та добрим відповідальним громадянином. Ліві революціонери минулого намагалися знищити інститут родини фізично, стверджуючи, що у комуністичному суспільстві не потрібна родина. Сучасні “більшовики” діють більш витончено. Вони вирішили знищити християнську систему цінностей. Сьогодні їх напрямки – фемінізм, лгбт-пропаганда, “боротьба з перебільшеною расовою дискримінацією”, атеїзм і антихристиянська пропаганда. Українці були і є сильні своїми міцними родинами. Нація сильна, коли сильні її складові — родини”, - зазначив Сергій Надал.

·   Третє. Християнська етика формує здорову націю, бо відвертає дітей від шкідливих звичок таких, як вживання алкоголю і наркотиків, і прививає повагу до здорового тіла.

“Найлегше захопити того, хто хворий не лише духовно, але й фізично. Однією з найбільших проблем сучасного суспільства є алкоголь, наркотики, шкідливі звички, що руйнують людський організм. Християнська етика — це також про фізичне здоров’я. Добрий християнин буде дбати про здоров’я. Такі люди менш схильні до поганих звичок. Найперше йдеться про нашу молодь. Вона буде здоровою і фізично і морально, якщо отримає добрі основи. Більшість спортивних товариств минулого, що виховали еліти для визвольного руху першої половини 20-го століття, постали на основі міцного християнського виховання. “Пласт”, “Сокіл”, “Січ” так чи інакше були пов’язані з етикою доброго християнина. І в нинішніх реаліях християнська етика сприяла б вихованню здорового покоління”, - написав Сергій Надал.

Сергій Надал наголосив, що для доброго майбутнього предмет “Християнська етика” має викладатися у кожній школі, а критика християнської етики є нічим іншим, як ідеологічною боротьбою ворогів проти самої незалежності України.

“У тернопільських школах предмет “Християнська етика” викладається факультативно. Але, на моє тверде переконання, якщо ми хочемо майбутнього для українців та України, то християнська етика має бути у кожній українській школі. Усі розмови противників християнської етики — це критика неомарксистів, які починають з примарної картинки рівності де нема різниці між чоловіками і жінками, націями і мовами, де немає історичної спадщини, немає традиційної родини, немає особистості, немає нації, а є лише маса, яка живе сьогоднішнім днем у власне задоволення. Комуністи вже один раз обманули людство ідеями рівності і свободи - все закінчилось червоним терором, Голодомором і Гулагами. Хочу вірити, що цього разу ми зупинимо комуністичний реванш, який робиться руками новітніх лібералів”, - підкреслив Сергій Надал.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (5)
Користувач Elena Gbr видалив(-ла) свій коментар
Elena Gbr
21 липня 2020 р. 15:31
Різні сім'ї можуть мати різні релігійні вірування, дехто взагалі не ходить в церкву. Якщо батьки хочуть, то можна зробити християнську етику у вигляді факультативу, але аж ніяк не обов'язковим. А такі цінності, як людяність, доброта, бажання допомогати іншим і т.д. повинні з самого малечку прививати батьки і показувати своїм прикладом
Top Hop
21 липня 2020 р. 15:56
Думка такого архаїчного кретина як Сергій Надал повинна хвилювати приблизно нікого. Ворюга з кличкою "Палтінік" просто амбасадор християнства в Україні. Церква відділена від держави тому, будь ласка, моїх дітей, за мої податки вчіть астрономії та інших цікавих наук, а не дурницям де відповідь на любе запитання "це створив бох". Надал під схематоз і дерибан роздав церквам землю нехай любителів різних культів там і обробляють, а школи не чіпайте.
Alexander Verbitsky
21 липня 2020 р. 16:34
Ні, я вважаю, що має бути предмет релігієзнавство, а не християнська. Від уроків толку 0, ми у свій час не ходили, ніхто і зараз практично не ходить. Навіщо нав'язувати свою віру? Це має бути особистий вибір кожного, свобода волі, свобода вибору, а тут вибір обмежений. Дитину мають батьки вчити добро від зла, і ще з дитинства, уроки, на які майже ніхто не ходить– нічого не дадуть. Та подивіться ви на нашу молодь, всі вони себе називають "християнами", а Біблію то хоч у руки брали, якщо всі такі правильні?? В людини з головою має бути все добре, Та свідомість якась, уроки тут нічим не поможуть. Яким чином християнська етика допоможе вберегти від алкоголю та наркотиків? Ще раз кажу, подивіться на людей, та скажіть, що ніхто не колиться/нюхає/вживає інші речовини, дуже в школі їх чогось навчив цей предмет? Все у нашій голові. Сам я не являюсь християнином, і що? Спився?скурився? Б'ю оточуючих? Ні. Не шкодив собі ніколи, та не збираюсь, бо голову маю. Тому, не обмежуйте дітей, не нав'язуйте свого. Захочуть стати християнами– стануть, за власним вибором. А якщо справді християни захочуть навчити– хай роблять факультатив, кому не цікаво– не піде. У мене все.
andriy makar
21 липня 2020 р. 17:24
Alexander Verbitsky, повністю підтримую
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі