Безугла розповіла, що має синдром Аспергера
Про це вона написала в коментарях під дописом керівниці комунікацій Інституту економічних досліджень Олени Шкарпової у Facebook.
У своєму дописі Олена Шкарпова поділилася своєю думкою щодо Безуглої, зазначивши, що «це не пост підтримки, а спроба подивитися на людину, яка всіх дратує, дивує та бісить, під іншим кутом».
«Дякую, що так уважно написали й вникли в суть. Аспергера, чи нейровідмінне мислення», — написала в коментарях Мар’яна Безугла.
За словами депутатки, деякі її колеги, які знали про її синдром, «використовували це проти неї».
«Наше мислення дійсно дещо інше. Я мислю структурами, алгоритмами, верифікацією. Ті чи інші факти, спостереження накладаються одне на одне в єдину базу даних, як у комп’ютері, і далі виводиться результат, який складається з усіх, на мою думку, врахованих змінних», — написала депутатка.
Вона розповіла, що відчуває емоції, але «дещо інакше», та має високий поріг страху. Також, за її словами, людям, які мають синдром Аспергера, «дуже важко брехати».
«У суспільстві прикро бачити стигматизацію не лише психологічних особливостей і не лише щодо мене, а загалом. Тим більше — натягування “сови на глобус“ зі стигматизацією реальних складних психічних хвороб, коли мозок людини справді “ламається“ через біохімічні процеси всередині. Це така сама проблема, як хворі легені чи серце. Це зовсім інше, ніж мати особливий характер чи особливості мислення (іншу “операційну систему“) тощо», — додала Безугла.
Про синдром Аспергера
Назву синдром отримав за іменем австрійського лікаря Ганса Аспергера. У 2018 році стало відомо, що він співпрацював із нацистським режимом, відправляючи дітей із інвалідністю на жорстокі експерименти щодо евтаназії.
Окремого діагнозу «синдром Аспергера» не ставлять — цей синдром насправді є однією з форм розладу аутистичного спектра (РАС), яка впливає на соціальну взаємодію, сприйняття світу та поведінку людини.
Люди з цим синдромом можуть мати труднощі з вираженням емоцій, а також бути зацикленими на одній темі чи деталях.