«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Американець мріє перепоховати свого славного родича в Бережанах (ФОТО)

Минулого тижня у Бережанах побував Ярослав Левицький зі США, який мріє перепоховати свого славного родича, професора Бережанської гімназії Бориса Левицького в Бережанах.

«Після війни Борис опинився в німецькому Мюнхені, де помер 28 жовтня 1984 року і там спочиває разом із дружиною Оксаною (з дому Коверко, народжена біля Долини).  Час минає, в Мюнхені не залишилось знайомих Бориса. Найкраще було би переховати тлінні останки стрийка Бориса та стрийни Оксани “вдома”, у Бережанах.  Цю ідею підтримує й мій добрий друг Ілля Лабунька – син відомого професора Мирослава Лабуньки, й деякі інші наші діаспоряни», –  розповів п. Ярослав.

У Бережанах Я. Левицький мав низку плідних розмов і зустрічей, зокрема, в благодійному фонді «Карітас Бережани» – з отцем-деканом Михайлом і волонтерами, в музеї книги – з директором Лілею Зінчук, у школі-гімназії ім. Б. Лепкого – з директором Миколою Бударом і вчителями, в міській раді – з головою Володимиром Музичкою й представниками комунальних організацій, з краєзнавцями Ігорем Мельником, Миколою Процівим (краєзнавчий музей), Олегом Поливком (учасник АТО, філателіст, голова районної організації Асоціації філателістів України) та іншими, компетентні думки й поради яких взяв до уваги. Також на старому міському цвинтарі оглянув місце, надане міськрадою для майбутнього перепоховання тлінних останків професора Бережанської гімназії Бориса Левицького та його дружини Оксани.

Джерело: Місто

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі