«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

А Ви знали, що кросівки мають термін придатності?

У кожного з нас є такі речі, які зберігаються вдома роками і навіть десятиліттями. Вони здаються нам вічними, тільки от у більшості насправді обмежений термін придатності, після закінчення якого предмети стають непотрібними, а деякі навіть небезпечними.

Пропонуємо Вам список найпоширеніших предметів побуту, у яких, виявляється, є термін придатності. Перевірте, чи не зберігаються у вас вдома такі «скарби».

1. Перекис водню. Перекис водню зберігається в аптечці у кожного, але мало хто знає, що у відкритому вигляді він втрачає свої властивості через 2 місяці, а в закритому — через рік.

2. Спеції. Колекціонерів рідкісних спецій чекає неприємна новина — через 2 роки доведеться оновлювати запаси, тому що колишні втратять аромат і властивості.

3. Спортивне взуття. При активній експлуатації в спортивного взуття зношується система амортизації, підошва і задники. Бігові кросівки потрібно міняти кожні 400 км, взуття для інших видів спорту — через півроку регулярного використання.

4. Чайні пакетики. Навіть в закритій герметичній упаковці через півроку чай в пакетиках уже непридатний для пиття через здатність чайного листа до ферментації.

5. Сонячні окуляри. Ультрафіолет має негативний вплив на лінзи, і поступово ті починають пропускати більше променів. Точний термін придатності визначається для кожного виробника індивідуально, але в середньому рекомендується міняти сонячні окуляри раз у два роки.

6. Зубна паста і щітка. Зубну щітку необхідно міняти кожні три місяці, щоб не перетворювати її в інкубатор бактерій. А зубна паста після відкриття зберігається не більше року, так що якщо у вас є маленький тюбик для подорожей — перевірте термін придатності.

7. Рушники. Крім того, що мокрі рушники — ідеальне середовище для розвитку бактерій, часте прання просто зношує тканину, а прання на високих температурах робить це в кілька разів швидше. Рекомендується міняти рушники на нові кожні 3 роки.

8. Гребінці. Термін життя безневинного гребінця навіть за умови регулярного чищення — 1 рік. Після він може провокувати появу лупи і проблеми з волоссям.

9. Кисті для макіяжу і спонж. Кисті для макіяжу потрібно не тільки мити після кожного використання, але і міняти кожні п’ять років — ваша шкіра скаже за це спасибі. А спонж і поготів треба оновлювати кожні півроку.

10. Тапочки. Домашні тапочки «живуть» лише півроку, після чого перетворюються не в гарбуз, але потенційний розсадник грибка.

11. Вітаміни. Вітаміни зберігаються три роки. Після закінчення терміну придатності вони не перетворяться в біологічну зброю, але от корисні властивості точно втратять.

12. Смартфон. На жаль, і у сучасних телефонів є свій термін придатності. Від смартфона можна очікувати стабільної роботи всього 2-3 роки, після чого він починає «сипатися» — різко виходити з ладу. Особливо це стосується моделей з незнімним акумулятором.

13. Губки для посуду. Термін безпечного та ефективного використання — всього два тижні.

14. Лопатки для перемішування. Лопатки для перемішування, щипці і все начиння, яке часто стикається з їжею, необхідно міняти кожні два роки. Особливо це стосується дерев’яних кухонних інструментів.

15. Дерев’яні обробні дошки. Потребують заміни через три роки, інакше стають середовищем для розвитку бактерій, та й просто деформуються від вологи і сточуються під ножами.

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі