29 жовтня в історії Тернопільщини
29 жовтня 1909 року - відкрито залізницю «Підгайці – Львів», пише "Тернополяни".
29 жовтня 1913 року – в с.Смиківці Тернопільського району народився греко-католицький священик, василіянин, доктор філософії і богослов'я, український громадський діяч, письменник Володимир-Василь Ґавліч. Рукоположений на священика 21 листопада 1940р. Був священиком при Церкві Святої Великомучениці Варвари у Відні, в таборах скитальців у Німеччині й Австрії. В цей важкий повоєнний час, чим тільки міг, допомагав багатьом землякам-українцям, яких недоля змусила залишити Батьківщину. Згодом виїхав до США. Впродовж багатьох років з каплиці Благовіщення Радіо Ватикану транслювалася, у прямому ефірі на коротких хвилях, Свята Літургія в українському обряді та проповіді отця Володимира. Похований на українському католицькому цвинтарі Св. Духа в Гемптонбурґу штат Нью-Йорк.
29 жовтня 1918 року – у Відні помер письменник, педагог, літературознавець, уродженець с.Дубківці Гусятинського району Орест Авдикович. Псевдонім - Данило Троян. Учителював у Перемишлі: спершу в польській гімназії, від 1903 року — в українській гімназії і водночас в українському ліцеї для дівчат. Від 1905 року — перший адміністратор і префект гімназійного інституту, від 1909 — професор гімназії. Був завідувачем української бібліотеки для учнів і куратором драматичного гуртка, керував літературною секцією. Від 1908 року - голова Перемишльської філії Товариства наукових викладів імені Петра Могили. Дружина Климентина Авдикович-Глинська відома як промисловець та меценат.
29 жовтня 1933 року – в населених пунктах Тернопільщини відбулися панахида в день всенаціональної жалоби за жертвами Голодомору.
29 жовтня 1958 року – відбувся постриг в ченці майбутнього митрополита Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату, уродженця с.Лосятин Кремнецького району владики Якова (Іван Панчук).