24 лютого взяв сумку і пішов у військомат: історія сільського вчителя Володимира з Тернопільщини, який воює на передовій
24 лютого, коли пішли обстріли, взяв сумку і пішов у військкомат. А після розподілення потрапив у Тернопільську артилерійську бригаду. В армії служив в національній гвардії а Харкові, пише 20 хвилин Тернопіль.
Володимир виріс в багатодітній сім'ї, де патріотизм прививали змалечку. Відтак тепер мама вдома з фронту чекає трьох — чоловіка і двох синів.
В артилерії, каже, все — нове, та швидко адаптувався і зрозумів, що нічого важкого немає. Цікавимося, які обов’язки у солдата.
"Ношу снаряди і досилаю їх в гармату", — спокійно відповідає нам хлопець.
Тут варто уточнити, що снаряди важать майже по 50 кілограм. Нічого важкого? Для цього як мінімум потрібно бути у відповідній фізичній формі.
"Живу в селі знаю, що таке —важка праця, — пояснює Володимир, — Крім того і завжди, з дитинства любив займатися спортом: легка атлетика, важка атлетика, фізичні навантаження, штанги, гантелі, турнік — зараз життя довело, що все це — недарма".
На війні навчився відразу на нове озброєння. З радянськими гарматами не працювали. Знання англійської знадобилися і на фронті — допомогли зрозуміти інструкції. Усі надписи на самій гарматі про функції — теж англійською.
"Навчалися ми на полігоні, все відчули на практиці, нам все показали, розподілили функції, ми зробили пробні постріли і почали свій військовий шлях, - пригадує Володимир. - А там — Бровари, Сумщина, Рівненщина та декілька областей на сході. Найважче було на Донеччині, де найбільше відчувається агресія з боку окупантів, і населення відрізняється — українці, які нас там не вітали, сприймали вороже".
Солдат півроку не бачив своїх вихованців, вони цікавляться, передають привіти, слова підтримки, бажають швидкого повернення. Батьки учнів в соцмережах пишуть, що дітки часто запитують, коли Володимир Васильович вже буде. Він зізнається, що теж сумує за ними.
"Попри вимогливість, намагався проявляти любов і турботу, — розкриває секрет учнівської любові молодий вчитель. - Дисципліна — найважливіше на уроці для ефективного засвоєння знань, та в той же час були і жарти, словом, дружелюбна атмосфера".
Класи у сільській школі — невеликі, по 5-6 дітей, тому усі діти полюбилися йому як рідні, усі школярі з нетерпінням чекають свого вчителя додому.