15 порад, які допоможуть стати щасливою людиною
На думку деяких нейробіологів, відчуття щастя наполовину залежить від генів, на 10% - від оточення та реальності, на 40% - від наших думок. Якщо генетичний спадок ми не обираємо, то вплинути на інші чинники ми можемо. Варто лише захотіти. І трішки змінити ставлення до себе, до світу та людей, які нас оточують.
Психологи радять: слід жити, мріяти, творити в позитиві. Треба навчитися знаходити радість у дрібницях, забути про зневіру, розпач, ненависть. Варто посміхатися світу, відкрито і від душі.
Ось деякі поради, які допоможуть знайти щастя. Вони досить банальні та цілком зрозумілі, але саме з таких простих істин складається шлях до щасливого життя. І перший крок на ньому - усвідомлений та беззаперечний намір бути щасливим.
Будьте у позитиві
Мисліть позитивно - просто не заважайте позитивним думкам «лізти» вам в голову. З ранку потрібно налаштовуватися тільки на позитивні думки і емоції. Намагайтеся захистити себе від негативу.
Оточіть себе позитивом. Надавайте перевагу речам, які викликають гарні емоції: це можуть бути позитивні книги, фільми, красиві речі, квіти тощо.
Живіть із вдячністю
Дякуйте за хороший день, за спів птахів, за вдалу покупку, за добре слово, за подаровану увагу, за здійснення мрії.
Коли ми дякуємо за щось, то фокусуємося виключно на позитивних моментах життя. Приємні спогади включають вироблення серотоніну в головному мозку. Таким методом користуються навіть для лікування депресії.
Вирішуйте проблеми вчасно
Мозок шукає вирішення кожної проблеми 24 години на добу, на що витрачається купа енергії. Якщо мозок втомився, а результату з якихось питань немає, з'являються відчуття тривоги і роздратування. Однак за кожну вирішену задачу мозок заохочує себе порціями нейромедіаторів, які допомагають нам бачити світ знову в кращому світлі. Тому слід не відкладати рішення проблем на потім, не накопичувати їх, з цим накопичується тривога, посилюється стрес. А вирішувати питання краще одне за іншим, встановлюючи нормальне чергування: робота мозку - заохочення - робота - заохочення тощо.
Не шкодуйте про минуле
Якщо щось вже відбулося - цього не змінити. Думати про те, що можна було б змінити в минулому, - абсолютно марна справа, краще сконцентруватися на тому, що можна зробити сьогодні і в майбутньому.
Вчіться прощати і забувати образи, не тримайте в собі злість та негативні емоції.
Не заздріть і не порівнюйте себе з іншими
Дуже важливо навчитися задовольнятися тим, що у вас вже є, цінувати це і отримувати від цього задоволення. При цьому слід прагнути більшого. Чужі перемоги і життєві блага повинні викликати не злість і роздратування, а мотивувати і надихати. Прагнення ні в чому не відставати від інших - один з головних ворогів щастя.
Ставте нові цілі, вчіться
Досягли мети – йдіть далі, ставте перед собою нові цілі. Нехай вони будуть і глобальні, наприклад, побудувати будинок або відвідати екзотичну країну, і повсякденні, наприклад, здати звіт або почати ходити на фітнес.
Не припиняйте вчитися. Якщо хочете відчувати щастя, частіше пробуйте і вивчайте щось нове, міняйте обстановку, випробовуйте нові враження та емоції.
Не бійтеся віддавати
Не скупіться ділитися з людьми тим, чим володієте самі. І мова йде не тільки про гроші. Діліться добротою, участю, увагою, своїми знаннями і вміннями. З радістю приймайте дари і так само з радістю даруйте свою теплоту. Це допомагає стати щасливішим.
Займайтеся спортом
Фітнес, гімнастика, хоча б нетривала спортивна активність гарно впливає на настрій та самопочуття. Доведено, що під час фізичного навантаження мозок поглинає більше кисню, а в організмі утворюються «гормони радості» (допамін, серотонін), які підвищують настрій мінімум на 4 години. Жодні таблетки так не рятують від депресії, як заняття спортом.
Займайтеся творчістю
Розвивайте свій творчий потенціал, шукайте цікаві для вас заняття і захоплення. Все, що робиться з інтересом і радістю, додає енергії для реалізації ваших бажань.
Загалом, робіть те, що вам подобається. Якщо є така можливість, обирайте роботу, яка приносить задоволення, а не тільки вигоду.
Медитуйте
Вчені кажуть, що регулярні заняття медитацією можуть перепрограмувати ваш мозок і зробити вас щасливими. Медитація розслабляє тіло, додає спокою, позбавляє стресу. Мозок і розум очищуються і заспокоюються, це додає щастя.
Відпочивайте і достатньо спіть
Відпочинок і задоволення - важливі складові дійсно щасливих людей. Постарайтеся організовувати собі регулярні відпустки з насиченою програмою, не забувайте про щоденний відпочинок, що включає в себе не тільки сон і дозвілля, а й банальне «байдикування».
Здоровий сон додає позитивних думок. Люди, які висипаються, не тільки отримують заряд енергії, а й легше концентруються на хорошому.
Бувайте на свіжому повітрі
Навіть півгодини, проведені на свіжому повітрі щодня, додадуть відчуття щастя. А також покращать пам'ять і роботу мозку.
До речі, американські вчені стверджують, що найщасливішими люди почуваються при температурі повітря 13.9°C.
Проводьте більше часу з сім'єю і друзями
«Ми щасливі, коли у нас є сім'я, ми щасливі, коли у нас є друзі, а все інше, що, як ми думаємо, робить нас щасливими, - це лише шляхи і способи набуття сім'ї та друзів», - вважає гарвардський експерт зі щастя Ден Гілберт.
Посміхайтеся
Фізіологи називають посмішку кнопкою гарного настрою, радісна міміка знімає м'язові затиски і стимулює відділи головного мозку, що відповідають за гарний настрій.
У передчутті щастя
Очікування задоволення, наприклад, їжі, приємної зустрічі, цікавої подорожі тощо викликає почуття щастя. Передчуваючи приємну подію, мозок відчуває особливе задоволення. Тому багато хто може сказати, що щастя - це не саме щастя, а його очікування, передчуття.
Пам'ятайте, що щасливими не народжуються, ними стають, і що все в наших руках і безпосередньо залежить від душевного і фізичного здоров'я. Будьте щасливі!