«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

12 років тюрми отримав тернополянин, який добровільно приєднався до «лнр» і воював проти ЗСУ

У 2012 році 18-річний уродженець Тернополя переїхав у Луганськ. Через три роки після захоплення міста бойовиками він добровільно вступив до лав терористичної групи «народна дружина». Він бив й залякував працівників підприємств, які брали участь у акціях громадянської непокори.

Що відомо про земляка і що сказав суд, з’ясували «20 хвилин».

Вирок уродженцю Тернополя, який на боці «лнр» воював проти нашого війська, проголосив 7 листопада Тернопільський міськрайсуд. Земляка засудили до 12 років тюрми з конфіскацією всього належного йому майна. Суд також продовжив міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Щоправда, покарання засуджений земляк зможе відбувати з моменту, коли його затримають. Бо наразі перебуває на непідконтрольній українській владі території, тому його оголосили у розшук.

Переїхав з Тернополя у 18 років

Як дізналися «20 хвилин», засудженим виявився Бучинський Богдан Вікторович. Докази вини тернополянина, який у складі терористичної групи «народна дружина лнр» брав участь у веденні бойових дій проти військовослужбовців Збройних Сил України, зібрали в СБУ в Тернопільській області. 

 

— Слідчі тернопільського управління СБУ встановили, що у 2012 році 18-річний уродженець Тернополя разом із родичами переїхав у Луганськ, — повідомив речник управління СБУ в Тернопільській області Петро Королюк. — Через три роки, після захоплення міста бойовиками, він добровільно вступив до лав терористичної групи «народна дружина», яка разом із іншими незаконними воєнізованими формуваннями «лнр» чинила збройний супротив українським захисникам.

Як встановили слідчі, Богдан Бучинський у складі терористичної групи вів бойові дії проти ЗСУ, чергував на блокпостах, патрулював тимчасово окуповані території Луганської області та незаконно утримував у штабі «народної дружини» патріотично налаштований жителів Донбасу.

— Крім того, він залякував фізичною розправою та завдавав побоїв працівникам окупованих підприємств, які брали участь у акціях громадянської непокори, — повідомив Петро Королюк. 

У липні 2023 року Служба безпеки завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт із доказами вини екс-тернополянина. Його звинуватили за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

 

— Обвинуваченого оголошено у розшук, оскільки він переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території, — повідомив речник управління СБУ в області. — Тривають комплексні заходи для його притягнення до фактичної відповідальності.

До лнр доєднався добровільно

Інформації про земляка мало, проте журналістам вдалося дізнатися від власних джерел у силових структурах, що після розлучення батьків Богдан Бучинський з мамою виїхав на Донбас. Це було ще до початку перевороту бойовика Гіркіна.

— ОСОБА_7 був проінформований, що учасники силового блоку «лнр» на території Луганської області вчиняють акти тероризму, застосовують зброю, вчиняють вибухи, вбивства, захоплюють адміністративні будівлі, заручників, перешкоджають виконанню свого обов’язку співробітникам правоохоронних органів та ЗСУ, знищують військову техніку, чинять інші дії, які створюють небезпеку для життя і здоров`я людей, заподіюють значну майнову шкоду, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та для впливу на прийняття рішень, вчинення дій органами державної влади і місцевого самоврядування, привернення уваги громадськості до політичних та інших поглядів терористів, що полягають в несприйнятті державної влади України, — йдеться у матеріалах справи, про які дізнаємося із Судового реєстру. 

У 2015 році обвинувачений вступив до складу одного з підрозділів силового блоку терористичної організації «лнр». Чоловік, як з’ясували у суді,  усвідомлював, що основною метою діяльності терористичної організації «лнр» є насильницька зміна та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, а також зміна меж території і державного кордону України, шляхом ведення бойових дій проти ЗСУ та правоохоронців.

— Обвинувачений, будучи обізнаним, що щодо нього розпочато кримінальне провадження, винесено повідомлення про підозру, обвинувальний акт спрямовано до суду, у судові засідання не з’явився, не прибув на судові виклики без поважної причини більше як два рази, тому суд на підставі ухвали від 14.11.2023 р. в даному кримінальному провадженні здійснював спеціальне судове провадження, що відповідає вимогам ст. 323 КПК України, — повідомили у міськрайсуді. 

Свідчили, що нещадно бив

Захисник обвинуваченого у судових дебатах просив виправдати обвинуваченого, оскільки, на його думку, на стадіях досудового розслідування та судового розгляду не здобули переконливих доказів вчинення злочину, який інкримінували його підзахисному. Прокурор натомість просив визнати обвинуваченого винуватим та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 12 років з конфіскацією майна.

— Винуватість обвинуваченого у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, доведена дослідженими в судових засіданнях доказами, — зазначили в суді.

Свідчили у суді і працівники фабрики «Луганськ». Вони розповіли, що з початку 2018 року працівникам припинили виплачувати заробітну плату, спершу всі терпіли, а потім почали страйкувати. На втихомирення мітингувальників приїжджали солдати «народної дружини лнр», в яких були червоні пов’язки на плечі. І розповів, як солдати десятьох мітингувальників привезли у штаб і били, зокрема й Богдан. Чоловік чув, як бойовики говорила: «Та що з ним панькатись, може пристрели його». Повідомив, що його били ногами та руками. Свідки згадували, що забирали їх у штаб не один раз. І щоразу після побоїв відпускали. Після цих подій свідок двічі бачив Богдана на блокпості, де був розміщений прапор «лнр», останній був у формі з автоматом.  Ще один працівник фабрики згадав у суді, що Богдан «був «борзим», «старшим», та, відповідно, керував усіма, при собі мав дубинку та автомат». На його формі був бейджик з написом «Дрозд». 

Що кажуть родичі

У суді свідчила троюрідна сестра Богдана, яка розповіла, що з братом давно не спілкувалися, відколи той переїхав у Луганськ. До 2014 року у них були дружні стосунки. З тіткою переписувалася лише раз і з листування дізналася, що брат перебував у лікарні. До 2022 року на його сторінці «Вконтакте» бачила братове фото у камуфляжі. І жовто-синіх позначок на формі не було.

Ще одна близька родичка розповіла, що Богдан проживав на Тернопільщині, а від 2007 до 2009 року навчався у Коропецькому військовому училищі. Але його вигнали з навчального закладу нібито за вживання наркотичних речовин. Далі рожичка стежила за життям Богдана у соцмережах. І каже, що від 1 березня 2014 року той почав репостити та розміщувати на Інтернет-сторінці антиукраїнські матеріали у вигляді світлин та дописів в підтримку ідей створення т.зв. «Новоросії», із жовтня 2015 року опублікував ряд світлин, на котрих він перебуває із стрілецькою зброєю АК-74 та одягнутий у військову форму без розпізнавальних знаків. 13 квітня 2019 р. опублікував фото із своїм тодішнім місцем роботи, працював охоронцем штабу народної дружини «лнр». 

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, та призначити йому за даним кримінальним правопорушенням покарання у виді 12  років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, — таким був вирок Тернопільського міськрайонного суду. — Строк відбуття основного покарання у виді позбавлення волі рахувати з моменту його затримання.

На вирок суду може бути подана апеляція до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 діб з моменту його проголошення.

«20 хвилин» намагалися розшукати тих, хто міг знати Богдана Бучинського з часу проживання у Тернополі чи навчання у Коропецькому училищі. Зараз там Коропецький обласний ліцей інтернат з посиленою військовою підготовкою. Протягом дня телефонували за різними номерами закладу, зазначеними у довідках та на сторінці ліцею у Фейсбук. Але мобільний телефон був не в мережі, а на стаціонарному ніхто не відповідав. Просимо відгукнутися тих, хто був знайомий з Богданом. А також викладачів, які навчали тодішнього студента, а зараз бойовика «лнр». 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/123038005

 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі