«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

11 кімнатних рослин, які допоможуть позбутися стресу

Кімнатні рослини здатні не тільки очистити повітря в приміщенні, але і поліпшити настрій, позбавити від депресії і полегшити головний біль.

Ми зібрали 11 найбільш дієвих рослин, які чудово справляються з цими завданнями. А в кінці статті ви дізнаєтеся про шкідливі кімнатні квіти, з якими потрібно бути обережніше, щоб не зашкодити власному здоров’ю.

Лаванда — прекрасний природний антидепресант, який використовується для підтримки нервової системи, полегшує головний біль і допомагає впоратися з безсонням. Дослідження показало: запах лаванди заспокоює і знижує пульс при стресових ситуаціях.

Ашвагандха (фізаліс) — рослина з яскравими плодами, яка поліпшить настрій одним своїм виглядом, а також допоможе впоратися з безсонням і зніме депресію. В ході досліджень було відмічено зниження депресії у пацієнтів з хронічним стресом на 72-79,2%.

Встановлено, що аромат герані (схожий з трояндою) дає душевний спокій. В ході дослідження, в якому брали участь вагітні жінки, з’ясувалося, що запах герані значно знижує рівень тривожності, а її ефірна олія добре знімає стрес під час пологів.

Дослідження показали, що аромат перцевої м’яти підвищує настрій, продуктивність, покращує пам’ять. Інше дослідження провели на пацієнтах, що страждають на лейкемію, у яких діагностували безсоння, депресію і втому. Учасники дослідження відзначили, що після ароматерапії з м’ятою знизилася сонливість, зменшилася втома і хвилювання і покращився апетит.

Був проведений експеримент, який показав, що досить тільки погляду (протягом 4 хвилин) на троянду, щоб знизити рівень стресу, покращити настрій та психологічне здоров’я.

Давні єгиптяни називали алоє «рослиною безсмертя» і вірили, що воно відганяє злих духів. Наука ж стверджує, що алоє очищає повітря від шкідливих речовин і збагачує приміщення киснем в нічний час доби, що допомагає краще спати і прокидатися. Також було проведено дослідження, в ході якого було встановлено поліпшення пам’яті і зниження депресії у мишей.

Жасмин виділяє аромат, який знижує рівень тривоги і покращує якість сну.

Насамперед орегано (материнку звичайну) корисно їсти. Рослина багата кавовою кислотою, карвакролом та іншими речовинами, які борються з депресією, втомою і тривогою, а також володіє протимікробною і протираковою дією.

Розмарин не тільки покращує якість повітря в приміщенні, але ще й сприятливо впливає на пам’ять (підвищує на 75 %). Рослина також має здатність знімати втому і страх і поліпшує сон за рахунок зниження рівня кортизолу в крові.

Базилік містить велику кількість органічної сполуки ліналоола (володіє заспокійливою дією на нервову і серцево-судинну системи). Група японських вчених проводила дослідження на лабораторних щурах, які підтвердили, що вплив ліналоола істотно знижує рівень стресу.

Сансевієрія трьохполосна надзвичайно ефективна при лікуванні головного болю, подразнення очей і респіраторних захворювань. Вона також допомагає поліпшити загальне самопочуття.

Мімоза сором’язлива (Mimosa pudica) — рослина містить мімозин, який сприяє випаданню волосся у ссавців.

Цикламен (Cyclamen) — отруйна рослина, особливо небезпечна для тварин. Отруйні бульби цикламена, які містять отруту, схожі з отрутою кураре.

Кротон (Croton) — популярна домашня рослина з великими листками містить отруту у всіх частинах. Рослина отруйна навіть в засушеному вигляді. Викликає блювоту, діарею і судоми.

Монстера (Monstera) — в листях міститься дуже отруйний сік, який здатний призвести до опіків шкіри тіла, пошкодити очі й викликати запалення травної системи.

Лілія (Lilium) — з-за її концентрованого аромату квітку не рекомендується тримати в спальні, так як це може викликати безсоння. Вночі лілії виділяють багато вуглекислого газу, тому на ранок великий ризик прокинутися розбитим і з головним болем.

Джерело:tutkatamka.com.ua

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі