«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

10 ігор з дітьми для розвитку від тернопільського логопеда-дефектолога Ганни Козіцької

Так, щоб ваш карантин разом з малечею проходив з користю, логопед-дефектолог Ганна Козіцька підготувала для вас 10 ігор для розвитку дітей вдома.

Ці ігри спрямовання на розвиток мовлення, увагу, пам’ять, моторику та розширення кругозору дитини.
Ігри на кухні:
1. Розвиток дрібної моторики: пересипаємо крупи з різних посудин. Важливо, щоб ємкості бути різного розміру, наприклад мала та велика миска, чи чайна та столова ложка (для старших діток). Можна залучати до гри улюблені іграшки невеликого розміру, ховати їх у крупах, розігрувати сюжетно-рольові ігри.
2. Ігри з кухонними предметами. У цій грі ви зможете розширити словниковий запас дитини з теми «Кухонні приладдя». Для цього вам знадобляться ті прилади, які найчастіше використовуються. (ложка (чайна/столова), виделка, глибока тарілка, досочка для нарізання, каструля і т.д.) Ви говорите дитині,яку дію хочете виконати. Наприклад: «Я хочу з’їсти суп»  Завдання дитини - підібрати необхідний предмет. Важливо зауважити яку саме дію ви хочете виконати. (якщо з’їсти суп-тоді вам потрібна столова ложка, а якщо приготувати – тоді каструля)
3. «Що я описала?». Перед дитиною ви викладаєте продукти (овочі/фрукти/крупи) і описуєте якийсь з них. Дитина повинна відгадати, що ви описали. Далі поміняйтесь ролями. 

Ігри у ванній.
4. Під час купання. Якщо ваша малеча любить приймати ванну з іграшками – розіграйте сюжетно-рольову гру. Пофантазуйте разом, складіть діалог, опишіть ті іграшки,які купаються з дитиною.
 5. «Що забула мама/тато?» Цікава гра на перевірку уваги у дитини. Вранці, коли ви чистите зубки, вмиваєтесь попросіть дитину вам допомогти. Ви коментуєте свої дії, а дитина повинна вас уважно слухати та підказати, що ж ви забули. Наприклад: «Я буду чистити зуби. Для цього я беру щітку та рухаю нею зверху та знизу» ( дитина повинна вам нагадати, що ви ж забули нанести зубну пасту). Схоже можна застосувати і з миттям рук. Тим самим дитина краще зрозуміє необхідність та важливість використання засобів гігієни. 
6. Попросіть дитину відсортувати одяг для прання. До прикладу, ви сортуєте за кольором. Світлі відтінки до світлих,а темні до темних. 

Ігри у вітальні.
7. «Хто та що є за вікном?». У цій грі ми класифікуємо за ознаками жива та нежива природа. Наприклад дорослий називає «Хто?» за вікном, а дитина «що?». Потім можна обмінятись ролями. 
8. «Що змінилось?» Гра для концентрації уваги та пам’яті. Ви просите дитину уважно розглянути кімнату, та запам’ятати як усе тут розміщено. Далі дитина повинна вийти у сусідню кімнату, чи просто за двері. Ваше ж завдання – здійснити зміну. Звісно це не повинна бути перестановка меблів, але це повинно бути помітне для дитини. Наприклад його іграшка лежала на дивані, а тепер вона перемістилась на стілець. З часом можна ускладнювати, змінюючи місце або ж зовсім ховаючи предмети.
9. Гра для усієї сім’ї. Участь беруть усі жителі вашої домівки (навіть тваринки). Завдання дитини знайти спільне та відмінне між усіма членами сім’ї. Ви можете подумати, що ж спільного між мамою і, до прикладу, кішкою. А от наприклад лагідний характер, доброта. Це теж ознака. Не акцентуйтесь лише на зовнішності.  Вивчайте з дітьми емоції, почуття. 
10. «Що, якщо?» Гра на розвиток мислення. Запропонуйте дитині трішки пофантазувати та проаналізувати, говорячи, приблизно, наступні твердження. «Що, якщо б у квартирі не було жодного вікна?» або «Що, якщо усі твої іграшки раптом оживуть». Ця гра спрямована на те, щоб діти почали осмислювати важливість речей, які нас оточують. А також і на розвиток фантазії. 
 
Це далеко не усі можливі ігри, які ви можете грати вдома. Тому вмикаємо фантазію на максимум та насолоджуйтесь сімейним затишком.

Логопед-дефектолог Ганна Козіцька (м. Тернопіль) 

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі