«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

10+ дивних прийомів для комфортного сну, які реально працюють

Згідно зі статистикою, лише чверть населення світу насолоджується повноцінним 8-годинним сном, а прояви різних порушень сну частішають рік від року. Поступово ми стаємо все більш напруженими та менш здоровими. Схоже, настав час нарешті подумати про себе.

Тутка щиро турбується про ваш сон, тому підготував кілька лайфхаків, які допоможуть поліпшити якість вашого життя. А вкінці статті можна знайти корисний бонус!

1. Спіть на лівому боці, щоб покращити здоров’я

Попри видиму симетрію тіла, про розташування внутрішніх органів цього не скажеш. Коли ми лежимо на лівому боці, шлунок і травний сік, який знаходиться в ньому, розташований нижче від стравоходу. Таким чином знижується шанс виникнення печії.

2. Випийте чашку бананової води, щоб розслабитися

Банани, особливо їх шкірка, багаті магнієм і мають заспокійливу дію. Для приготування бананової води вам знадобиться 1 банан і фільтрована вода.

1. Відріжте обидва кінці банану і помістіть його в кип’яток. Варіть 10 хвилин.
2. Злийте бананову воду через друшляк в горнятко.
3. Можна додати до напою трохи кориці. Не поспішаючи випийте його безпосередньо перед сном.

3. Постарайтеся не спати, якщо у вас безсоння

Звучить парадоксально, але якщо вірити невеликому дослідженню, ті, хто при безсонні лежить в ліжку і тримає очі розплющеними, намагаючись не заснути, в результаті засинають швидше, ніж ті, хто щосили намагаються провалитися в сон.

4. Впускайте мильні бульбашки перед сном

Без жартів! Професор неврології Рейчел Марі Е. Салас (Rachel Marie E. Salas) рекомендує надувати мильні бульбашки. Це працює як глибока дихальна вправа. Така практика допоможе заспокоїти ваше тіло і розум. Крім того, під час цього заняття ви можете відволіктися від думок, які вас турбують.

5. Заберіть годинник з кімнати

Годинники — це справжнісінький стресовий фактор. Не варто слідкувати за часом, перебуваючи в ліжку. Не перевіряйте свій телефон перед сном, якщо хочете убезпечити себе від пробуджень посеред ночі. Краще покладіть його під ліжко або в шухляду.

6. Встаньте і займіть себе чимось, якщо не можете заснути

Якщо вночі вам не вдається заснути довше 20 хвилин, просто встаньте з ліжка! Візьміться за якесь просте розслаблювальне заняття, наприклад складіть пазл або помалюйте. Таку пораду дає професор Річард Уайзмен (Richard Wiseman). Сенс у тому, щоб ваш мозок перестав асоціювати безсоння з ліжком.

7. Запаліть аромасвічки

Сила аромату неймовірна, і якщо неприємний запах провокує відчуття дискомфорту і напруженості, то свічки з ароматом лаванди та ромашки здатні вводити в набагато більш заспокійливий стан. Крім того, м’яке світло від свічок створить затишну атмосферу краще від лампи біля узголів’я. Однак не забудьте загасити свічку перед сном або покласти її в спеціальну безпечну місткість.

8. Не використовуйте жорстку подушку, якщо ви спите на животі

У такому положенні можна спричинити дискомфорт шиї або пошкодити її, тому що жорстка подушка не дозволить розташувати голову під зручним кутом. Краще підкласти м’яку подушку прямо під чоло, а не повертати натомість голову набік.

9. Використовуйте подушку і ковдри, щоб заповнити простір між тілом і матрацом

Якщо ви спите на боці й часто прокидаєтеся з болем в плечах і стегнах, вам, ймовірно, потрібен спеціальний матрац. Найкращий матрац для тих, хто спить на боці, має м’яку текстуру в ділянці плечей і стегон. Але якщо ви не можете дозволити його собі зараз, то обов’язково заповніть порожній простір між тілом і поверхнею ліжка.

10. Кладіть коліна на подушку

Якщо ви спите на спині, підкладіть подушку під коліна. Заповніть будь-які інші проміжки між вашим тілом і матрацом додатковими подушками.

Якщо ви спите на боці, покладіть невелику подушку між колінами.

11. Спробуйте «квадратне дихання» перед сном

Техніка дихання по квадрату або прямокутнику допомагає швидше заснути та знизити рівень стресу.

1. Випряміться і повільно видихайте через рот. Зосередьтеся на цій дії.
2. Повільно вдихніть носом, рахуючи про себе до 4.
3. Потім затримайте дихання, також рахуючи до 4.
4. Видихніть через рот з таким самим інтервалом.
5. Знову затримайте дихання з повільним рахунком до 4 і повторіть квадрат.

Концентрація на диханні допомагає розслабитися і відпустити проблеми.

Бонус: кілька можливих причин болю в спині після сну

Якщо у вас часто виникають болі в спині після сну, зазвичай це пов’язують з:

1. Позою сну. Спробуйте змінити бік або спати на більш зручній подушці.
2. Поганим матрацом. Варто розщедритися на гарний матрац, щоб уникнути майбутніх проблем з порушенням сну, болем і втомою.
3. Вагітністю. Такі проблеми дуже типові для цього періоду. Найбільш проблематичним заведено вважати час між 5-м і 7-м місяцем.
4. Природним результатом старіння і зношення тіла. В цьому випадку краще проконсультуватися з лікарем.

Знаєте більше хитрощів, які допоможуть розв’язати проблеми зі сном? Ваша порада необхідна в коментарях!

Джерело

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі