У Тернополі оприлюднили унікальні фото будівництва Церкви святого апостола Петра
«В памʼять про мого тата… Вперше публікую історичні фото. Впевнена, що багатьом буде цікаво переглянути як зводилася церква по вул. В. Великого у місті Тернопіль. Тато кожні пів року робив знімок з даху нашого будинку (ми жили на вул. Симоненка, 2) і зафіксував історію будівництва Церкви святого апостола Петра», — написала Ольга Бабчук.
Фото охоплюють значний часовий проміжок — з перших етапів будівництва й аж до освячення храму. Світлини чітко демонструють, як змінювався силует району, як зростав мурований фасад церкви, як над нею піднімали куполи, пише Газета місто
Людина з технічним баченням і чуттям краси
Олег Миронович Качало народився 8 жовтня 1959 року в Мінську, а вже з наступного року його родина оселилася в Тернополі. Він закінчив школу №16 (1976) та Тернопільський політехнічний інститут (1981), став інженером-механіком. Працював на ВО «Ватра», де пройшов шлях від конструктора до начальника дизайн-бюро. Із 1996 року займався приватною підприємницькою діяльністю.
У своїй професії поєднував технічну точність і креативність. Олег Качало був співавтором конструкцій освітлювальних приладів, які встановлені у таких закладах, як Національний банк України в Києві, Промінвестбанк у Донецьку, Економбанк у Рівному, Палац «Україна».
Він мав 12 свідоцтв на промислові зразки освітлювальних приладів, був дизайнером багатьох видань, серед яких «Симфонія Катедрального Собору», «Зарваниця», «Під опікою Богородиці». Також оформлював книги й нотні збірки, зокрема «Троянди на пероні» Анатолія Горчинського.
Його творча спадщина стосувалася і музичних колективів — він створював візуальний стиль для ансамблю «Веселі галичани» та танцювальних колективів «Червона калина», «Посмішка», «Сонечко».
Олег Качало також був кандидатом у майстри спорту з автомоделювання. Помер 19 вересня 2016 року, похований у селі Байківці поблизу Тернополя.

Історія храму, що став символом району
Церква святого апостола Петра — одна з найбільших і найвідоміших у Тернополі. Парафія була створена у 1993 році, а вже у 1998 розпочалося будівництво храму. Завершення будівництва і освячення відбулося 12 липня 2005 року за участі єпископа Михаїла Сабриги. У церемонії брали участь гості з України, Польщі та Австрії.
У 1996 році на території парафії брати Чину Братів Менших (УГКЦ) збудували монастир Різдва Пресвятої Богородиці. Відтоді цей осередок став не лише релігійним, а й культурно-освітнім центром: тут діє бібліотека, школа святого Антонія, видається газета «Вісник святого Франциска».