Порожнеча тернопільських підземель
Пан Б. розповів все те, про що я лише здогадувався...
1. Пригадуєш спостережний майданчик на Коперніка,1? Старші люди казали, що в час, коли до стін КДБ звозили трупи наших бандерівців, то із вікон на людей дивилася камера, яка знімала реакцію на побачене. Згодом надмірні емоції ставали вироком.. і далекі засніжені простори Сибіру приймали до себе..
2. Пригадуєш віконце на Грушевського,1? Старшні люди кажуть, що в повоєнні роки там сидів снайпер, який чекав "дурної" поведінки і саботажу під час парадів. Кулі би косили усіх..
3. Свого часу Середня церква просила дослідити ходи під собою.. Виявилося, що все забито піском.. до пивниць не добратися.. суцільні насипи піску, аж по вуха.. і ходи по всі сторони..
4. Від Катедри до прокуратури тягнеться хід.. то не секрет, його навіть з вулиці видно. В тому проході є кімната, яка має ознаки підземної каплиці..
5. Пригадуєш будинок диспансеру на Старому ринку? Його пивниці також ведуть до підземних ходів..
6. Ощадна Каса на Майдані Волі,2 також має вихід до підземних світів.. зокрема до замку..
7. Старші люди кажуть, що від аптеки №78 (Руська,23) і аж до Сагайдачного,2 тягнуться підвали, які по війні були слідчими ізоляторами, таке собі доповнення до тюрми.. Про це нагадували характерні двері із "глазком". 8. На місці Шевченка,9 колись стояв будинок "Просвіти", а під ним вихід до підземель..
Почуто, записано, дякую..
Автор: Тарас Циклиняк