Перша Швидка в історії Тернополя
Виклики до хворих приймали безпосередньо на пункті, бо вулиці в місті не мали номерів, а люди – телефонів. Забезпечення ліками тоді було обмежене й примітивне. Медична допомога в основному обмежувалася транспортуванням до лікарні. Згодом пункт швидкої допомоги перемістили в будівлю міської поліклініки (тоді це була вулиця Доли), а потім – пологового будинку на вул. Суворова (нині вул. Валова). Ще пізніше цей пункт перетворився у відділення швидкої допомоги у складі міської лікарні, налічував 30 працівників, у тім числі – 7 лікарів, а також мав дві санітарні машини. Плинність медперсоналу була надзвичайно високою, пише 103 ТЕМД
У 1962 р. нарешті збудували приміщення для швидкої меддопомоги на вул. Семашко, 4 (нині вул. Шпитальна). У ньому, крім відділення ШМД, розмістилася й міська санстанція. У 1968 р., на базі відділення організували станцію швидкої допомоги, головним лікарем якої призначили Смачила Богдана Івановича (працював до кінця 1989 р.). Відтоді почався активний розвиток станції з надання медичної допомоги: було організовано 3 спеціалізовані кардіологічні бригади, протишокову, неврологічну та 2 педіатричні, збільшилась кількість загальнопрофільних бригад.
Значно поліпшилось матеріальне забезпечення виїзних бригад, лікарів уже працювало 80, середнього медперсоналу – 120, молодшого і водіїв – 80. Автомобільний парк вже нараховував 22 санітарні машини. Варто зазначити, що автомобільний парк оновлювався новими машинами кожні три роки. До того ж приділялося багато уваги підвищенню професійної майстерності медперсоналу.
Активно освоювалися новітні методи діагностики і реанімації. Як результат – Тернопільська станція швидкої була визнана республіканською школою передового досвіду з надання невідкладної медичної допомоги населенню. Крім того, тут проводили курси спеціалізації лікарів-інтернів і середнього медперсоналу ФАПів. Порівняно з попереднім, приміщення для швидкої розбудували майже удвічі, а в жовтні 1980 р. організували уже другу підстанцію ШМД, яка базувалася в приміщенні колишнього заводу Будіндустрії по вул.Каховській,6.
З 1989 р. по 1994 рік Тернопільську станцію швидкої медичної допомоги очолював Боднарчук Ярослав Борисович. Непрості часи перебудови, розвалу Радянського Союзу і проголошення незалежності України не були простими і для колективу станції.
Наприкінці 1993 року Тернопільську міську станцію ШМД перейменовано в Комунальний центр швидкої медичної допомоги м. Тернополя і з 12.01.1994 р. головним лікарем закладу призначено Джуса Михайла Ярославовича.