Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Чин похорону Ірини Фаріон розпочнеться о 14:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Попри це люди почали збиратися біля храму за годину до прощання.
Віддати шану професорці прийшли рідні, колеги, однопартійці та львів'яни. Також приїхали люди з інших міст. Зокрема, Марʼяна Головко з Тернополя.
"Ми горді з того, що мали можливість жити з нею поруч в один час. Ця постать уособлює цілу Україну. У мене відчуття жалю та одночасно гордості, що Ірина Фаріон ввійшла в історію як великий борець за мову. Шлях, який вона обрала, дуже важкий: відректися від своєї сім'ї свого часу за ідею. Мій син є також на похороні. І я кажу синові: "Мені так прикро, що героями визнають тоді, коли людина вже відійшла у вічність", — каже тернополянка.
Вікторія Фішер приїхала на похорон з Німеччини.
"Я познайомилася з пані Іриною Фаріон у соціальній мережі. Я читала її дописи та коментувала. Почали спілкуватися у приватній переписці. Планували, що у вересні цього року вона приїде до Німеччини, планували провести благодійний захід, де б збирали кошти для ЗСУ. На жаль, ця зустріч вже не відбудеться. Мені невідомо, щоб вбивали за російську мову. А за українську – вбивають. Тому, будь ласка, перейдіть на українську мову на зло всім москалям", — говорить жінка.
Після храму процесія рушить до площі Ринок, а потім через вулицю Підвальну до Личаківського кладовища. Поховають Ірину Фаріон на центральній алеї цвинтаря — полі № 22, неподалік могили Володимира Івасюка.