Ці поради не замінять вам професійні курси по самообороні, але зате допоможуть вибратися зі скрутної ситуації.
1. Складіть кулак правильно
Суперечка про те, що ефективніше — кулак або долоня, ведеться дуже давно. Але частіше перед ударом рука мимоволі складається в кулак. Головне — скласти його так, щоб не травмувати пальці. Не виставляйте великий палець і не залишайте його під чотирма пальцями — це може призвести до перелому.
Не нехтуйте ударами долонею: цей несподіваний удар.
2. Як позбутися від мотузок
Найголовніше, що потрібно зробити, — це спробувати залишити лазівку — повітря. Якщо вам зв’язують руки, тримайте їх у кулаці, якщо тулуб — наберіть повітря, розширивши діафрагму. Чим більше вільного місця залишиться, тим вище ваші шанси звільнитися.
Як звільнитися від липкої стрічки
Липка стрічка — один з найпоширеніших обмежувачів рухів у викрадачів, так як вона набагато дешевше і доступніше наручників. З допомогою свого тіла й рішучості ви зможете вибратися з неї. Все просто: підніміть руки над головою і різко опустіть вниз.
Цей метод працює, навіть якщо ваші руки зв’язані ззаду. Дивіться самі:
3. Запам’ятайте вразливі місця (див. зображення 1)
Фізичної сили у жінки набагато менше, ніж у чоловіка, тому вам потрібно працювати на несподіванку. Головне — нанести удар максимально різко і сильно. Якщо ви будете довго думати або «прицілюватися» — супротивник зрозуміє, що ви збираєтеся зробити, і розізлиться ще більше.
4. Використовуйте програми безпеки
Скористайтеся сучасними методами. Додатки Family Locator, bSafe та інші допоможуть відслідковувати пересування друзів і близьких і, якщо потрібно, подати сигнал про допомогу.
5. Придумайте кодове слово (див. зображення 2)
В дитинстві ми придумуємо шифри, нові слова і навіть мови. А ця, здавалося б, забава може врятувати життя. Якщо у вас буде можливість поговорити або написати повідомлення, зашифроване «SOS» покаже загальну ситуацію. А якщо в ребусах ви підете далі, то близькі дізнаються, що вас повезли на північ або по трасі, біля закинутих будівель або навіть якоїсь певної вулиці.
6. Використовуйте підручні засоби
Використовуйте будь-який предмет, який може вам допомогти. Так, сумку можна використовувати як щит від ножового нападу (тільки не притискайте її близько до тіла), а шарф викинути в обличчя, щоб виграти пару секунд. Парасольки, пакети і навіть дрібнички в кишені можуть допомогти. Ключі — один з кращих засобів. Тільки не витрачайте час на те, щоб зробити з них кастет.
7. Балончик в потрібному місці (див. зображення 3)
Немає ніякого сенсу тримати газовий балончик в сумці, якщо там у вас бездонна чорна діра. Частіше напад відбувається несподівано, і вихопити засіб захисту потрібно максимально швидко. Навіть зовнішня кишеня не зовсім підходить для зберігання балончика — адже і там потрібно витратити час, щоб розстебнути блискавку. Тримайте цей засіб в кишені: так ви швидко зможете застосувати його і втекти.
8. Якщо схопили за руку (див. зображення 4)
Вирватися з захоплення руки можна, використовуючи «правило великого пальця»: тобто повертайте руку в бік великого пальця нападника. Але пам’ятайте, що ривок повинен бути різким. Якщо супротивник зрозуміє ваш задум, він стисне вашу руку з усієї сили. У цьому випадку використовуйте ноги: бийте в пах, в коліно і зі всієї сили наступайте на стопу.
9. Якщо схопили за волосся
Один з найпопулярніших способів нападу — захоплення волосся жертви. Цей прийом не тільки болючий, але і дає майже повний контроль над вашим тілом. Тому в першу чергу схопіться за руку супротивника обома руками: так ви знову візьмете контроль у свої руки. Далі знову використайте ноги. Як тільки відчуєте, що рука нападника послабила хватку, відпускайте свою і біжіть.
10. Якщо схопили за шию (див. зображення 5)
Популярні методи виходу з захоплення шиї на ділі не завжди виявляються продуктивними. Вам може просто не вистачити сил або часу. Краще несподівано вдарити в пах або ткнути пальцями в очі — біль послабить хватку нападника.
11. У ліфті (див. зображення 6)
Звичайно, всі знають, що не потрібно заходити в ліфт з незнайомцями. І якщо входить хтось, хто не викликає довіри, коли ви вже там, — краще вийти. Візьміть в звичку вставати спиною до тієї частини стіни, де знаходяться кнопки. Краще натиснути кнопку за свого «сусіда», ніж дати йому зупинити ліфт і застрягти з ним між поверхами.
12. В машині
Як і у випадку з ліфтом, тут можна заздалегідь уникнути нападу. Крім стандартного «не сідати в машину до незнайомців», можна демонстративно записати/проговорити комусь по телефону номер і колір машини і куди ви їдете. Якщо нападу уникнути не вдалося, бийте по вразливих місцях: в пах, ніс і очі.
13. Навчіться надавати першу допомогу
Якщо ви халтурили на уроках ОБЖ в школі, то зараз ми все-таки радимо вивчити основні правила надання першої медичної допомоги. Можлива ситуація, коли ви або хтось біля вас буде поранений, а лікарня буде знаходитися неблизько. У цьому випадку ваші перші рятувальні дії зможуть допомогти аж до збереження життя.
Ще кілька правил, які вам знадобляться
- Будьте напоготові. Через музику в навушниках, повне занурення в екран телефону або просто звичку дивитися під ноги, а не по боках ви можете не помітити зловмисника. Дивіться по сторонах і час від часу озирайтеся назад: якщо ефект несподіванки буде втрачений, нападник може і передумати нападати.
- Зберігайте дистанцію. Намагайтеся зробити все можливе, щоб вас не притиснули до стіни. Навіть якщо супротивник рухається на вас, не йдіть назад, а вбік, змінюючи цим вашу загальну траєкторію руху.
- Тримайте долоні перед собою. Це не тільки оборонна позиція (тільки стежте, щоб кисті рук були на рівні підборіддя, а лікті напівзігнуті), але і «примирна». Так ви говорите: «Спокійно. Заспокойтеся. Давайте вирішимо справу миром», але при цьому і готові дати відсіч.
- Головне — втекти. Навіть якщо ви вивчили і відпрацювали всі прийоми, це не означає, що ви стали Електрою. Не потрібно мірятися фізичною силою з чоловіком, ваше головне завдання — залишитися цілою. Тому беріть до уваги три моменти: вирватися з захоплення, збити з пантелику, втекти.