Чоловікам, які перевозили туші кабанів, слідчі поліції інкримінують ще й незаконне полювання, повідомили у поліції.
— Незаконне поводження зі зброєю та незаконне полювання, вчинене групою осіб, інкримінують слідчі Бережанського відділу поліції трьом чоловікам, яких працівники ГРПП зупинили 10 листопада близько опівночі на території Саранчуківської територіальної громади, — повідомили у поліції. — Фігуранти поверталися з полювання і перевозили в багажнику автомобіля Mitsubishi L200 Trojan YT06 MWY дві тушки кабанів.
У чоловіків працівники поліції виявили та вилучили дві рушниці з набоями, три мисливських ножі, тепловізор та тепловізійний приціл. Правоохоронці встановили, що одна з рушниць належить жителю Івано-Франківської області, а інший карабін колись належав одному із мисливців з даного авто. Проте після того, як чоловікові інкримінували вбивство через необережність і працівники контролю за обігом зброї ГУНП в Тернопільській області анулювали дозвіл на зберігання та використання зброї, він його продав товаришу. А перед полюванням, як стверджує підозрюваний, взяв, аби пристрілятися.
— Порушення правил полювання, відповідно до частини 2 статті 248 Кримінального кодексу України, караються штрафом або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, — повідомили у поліції. — Триває слідство.
Люди питають, що зі справою
Тому сестри побоюються, що людина, яка поцілила в їхнього брата, може уникнути покарання, адже поки справа вбивства в суді, він знову їздив Тернопільщиною зі зброєю.
Оксана Єфтеній розповіла, що проживала разом з братом, адже після початку повномасштабного вторгнення переїхала на Тернопільщину з окупованих територій. Володя прихистив жінку із родиною. Того вечора, коли його застрелили, жінка пішла в нічну зміну на роботу. На ранок зателефонувала до брата, але той не відповів. Дзвонила до нього і сестра Лариса, — безрезультатно. Сестри хвилювалися, куди міг подітися брат.
— Його у селі називали Марко, таке прізвисько, — згадує пані Лариса. — І тут мені телефонують з незнайомого номера. Питають, чи знаю я Кізлика Володимира Мирославовича. Мені аж руки й ноги затремтіли, ніби відчувала — щось сталося
Доки сестри доїхали додому, все село гуділо звісткою: Марка застрелили браконьєри. Коли жінки дісталися дому, на місці працювала поліція, а тіло забрали до моргу. Ні сестер, ні чоловіка однієї з них, який був на місці, не допустили до опізнання.
— Володя був дуже справедливим і готовим прийти на допомогу, тому в селі його любили і поважали, — каже пані Оксана. — Добровольцем пішов в ТРО. Власної сім’ї не створив — ми були його сім’єю. Наші батьки рано покинули цей світ, то Володя був нам і за брата, і за батьків. Всього нас п’ятеро — крім нас з Ларисою є ще брат і наймолодша сестра. Вже — четверо…
Жінки кажуть, часто люди в селі в них запитують, що зі справою. І боляче відповідати, що вироку і покарання немає досі. Натомість обвинувачений вільно ходить, їздить зі зброєю в машині. І нема на то ради…
Справа вбивства вже в суді. Тим часом обвинуваченому продовжили обов’язки , визначені судом: з’являтися до суду за кожною вимогою; не відлучатися за межі Тернопільського району без дозволу прокурора або суду; повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, експертами у цьому провадженні; залишити на зберіганні у відповідних органах державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.
Що відомо про «стрільця»
— Ми боїмося і почуваємося безпорадними, — каже пані Оксана. — Не знаємо, що робити і як нам бути. Він ходить спокійно вулиця, виїздить за межі району попри заборону — і ще й насміхається. Вже балакали, що ми якісь гроші в нього взяли. Це маячня. Ми цю людину вперше побачили в суді. До цього він не дзвонив, не приїжджав і навіть не попросив вибачення. Кажуть, що після випадку з нашим братом він був на полюванні ще й на Кременеччині. І все йому сходить з рук… Ми хочемо оприлюднення, аби смерть нашого брата не була безкарною. Щоб совість перед братом була чистою, що ми його просто так не залишили.
Обвинувачений Олексій С. й справді колись давно був слідчим у міськвідділі міліції Тернополя. «20 хвилин» намагалися встановити точні дати роботи у силових структурах та дізнатися, в якому званні звільнився, коли саме це сталося і з якої причини. Проте у поліції нам в інформації відмовили, посилаючись на Закон про захист персональних даних, — ще й стосується особи, яка є обвинуваченою і підозрюваною у кількох злочинах.
Але, як вдалося нам дізнатися від власних джерел, які є пенсіонерами МВС та застали Олексія на роботі, звільнення чоловіка було пов’язане з тим, що напідпитку почав стріляти поблизу МРЕО. Саме після цього позбувся роботи. Це було близько 2000-х рр. Можливо, трохи раніше.
«20 хвилин» звернулися за коментарем до адвоката підозрюваного.
— Мій підзахисний з першого дня визнав провину у вбивстві з необережності, а що це саме воно, а не умисне вбивство, — очевидно, — каже адвокат Тарас Боднарчук. — Це майже класичний приклад із підручників для майбутніх юристів. Знайомі обвинувачений і потерпілий були. Але умислу його вбивати у мого клієнта не було. Вони не мали ані конфліктів, ані спільних справ. І він сам прийшов до поліції і зізнався у скоєному.
Щодо свіжих епізодів у біографії — зокрема й обвинувачення у браконьєрстві та незаконному володінні зброєю, адвокат, посилаючись на слова клієнта, запевнив «20 хвилин: «Він каже, що жодного стосунку до цього не має…».
джерело