Які щоденні звички можуть коштувати нам очного здоров’я. І ось що ми робимо не так:
1. Занадто довго використовуємо один косметичний засіб
Офтальмологи рекомендують викидати засоби для макіяжу очей, якими ви користуєтеся довше 3 місяців. Тому що, бактерії, які на них скупчуються можуть стати причиною очних інфекцій.
2. Їмо багато мучного
Через таку їжу в нашому організмі підвищується рівень інсуліну. Це, на думку вчених, вже в юності призводить до подовження очного яблука і, як наслідок, короткозорості. І хоча дослідники сумніваються, що саме борошняна їжа стала причиною збільшення світового відсотка короткозорих людей, вплив її на розвиток ока тим не менш доведено.
3. «Рятуємося» очними краплями
Якщо ви почали користуватися очними краплями з власної ініціативи, значить, часто відчуваєте дискомфорт очей. Однак краплі всього лише знімають неприємні відчуття і почервоніння на кілька хвилин. Так як цей метод не позбавить вас від реальних проблем, краще до покупки нової пляшечки крапель звернутися до фахівця і не запускати можливе захворювання.
4. П’ємо мало води
Якщо ми випиваємо менше 8 склянок води в день, наш організм починає страждати від зневоднення. З-за цього не виробляється достатнья кількості сліз, і ми відчуваємо сухість очей.
5. Не користуємося сонцезахисними окулярами взимку
Лікарі попереджають, що ультрафіолет, який відбивається від снігу і льоду, може стати причиною так званої «снігової сліпоти», симптомами якої є набряки, двоїння в очах і сльозотеча. Тому офтальмологи рекомендують використовувати сонцезахисні окуляри навіть у холодну пору року.
6. Не висипаємося
Очі, які не отримали достатнього часу для відпочинку, можуть «порадувати» вас розфокусуванням зору, темними колами і нервовим сіпанням.
7. Тримаємо книгу надто близько до очей
Вчені побачили прямий зв’язок між тим, як людина читає, і станом його зору. Дослідники впевнені, що ті, хто не може і дня прожити без книги і при цьому тримає її майже біля самого обличчя, згодом часто страждають короткозорістю.
8. Регулярно тремо очі
Якщо потерти втомлені або сверблячі очі, можна отримати відчуття полегшення на кілька хвилин. Однак якщо терти очі регулярно, можна домогтися ослаблення і спотворення форми рогівки.
9. Працюємо в стресових умовах
Якщо при роботі за комп’ютером ви відчуваєте біль і сухість очей, можливо, справа зовсім не в моніторі. Вчені прийшли до висновку, що такі симптоми здебільшого зазнають люди, які працюють в емоційно некомфортному середовищі. А ті, кого повністю влаштовують умови праці, на втому очей, як правило, не скаржаться
10. Забуваємо виймати контактні лінзи
Наша рогівка під час неспання отримує кисень з повітря, а під час сну живиться вологою від сліз. Але присутність контактних лінз протягом повної доби позбавляє рогівку можливості отримувати необхідні речовини і послаблює її.