В Україні одностатева пара подала в «Дії» заявку на шлюб: «хотіли б відчути себе рівноцінними»

28 лютого 2023 р. 15:29

Одностатева пара хлопців подала заявку на шлюб у застосунку «Дія». Віталій Царюк та Віктор Назаренко очікують, що їм прийде відмова через заборону одностатевих шлюбів в Україні, але кажуть, що «хотілося трохи відчути себе рівноцінними людьми».

Про це розповів один з наречених Віталій Царюк, який також є членом моніторингової мережі у правозахисному ЛГБТ Центрі «Наш світ».

Можливість подати заявку на шлюб на сайті «Дія» з’явилася сьогодні, 28 лютого. Система не перевіряє стать заявників, тому Віталій та Віктор, які разом уже 7 років, вирішили цим скористатися.

«Звісно, ми не живемо у світі рожевих поні. Заявка розглядається добу, після чого нам прийде відмова і ми це розуміємо. Але так хотілося трохи відчути себе рівноцінною людиною», — пише Царюк.

Він розповів, які труднощі виникають в одностатевих пар в Україні через відсутність права укласти шлюб.

«Я все ще не можу бути вписаний в «сімейну» страховку партнера. У разі моєї смерті, Віктору треба буде сплатити податок 5% від вартості мого майна (а у випадку хати це дуже дорого), яке йому перейде за заповітом, який треба укласти за гроші, чого не сплачують люди в зареєстрованому шлюбі», — зазначив Віталій.

Також він додав, що, згідно з Сімейним кодексом, результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим, «що теж стане в пригоді, як я буду старим і недієздатним».

Одностатеві шлюби в Україні

У серпні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні набрала 28,5 тисячі голосів. Авторка петиції Анастасія Совенко виклала її суть досить коротко: «У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар».

Президент Володимир Зеленський відповів, що в умовах воєнного стану Конституція України не може бути змінена. Але зазначив, що уряд раніше напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства, тому Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути це питання.

У травні 2022-го Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яке показало, що українці стали більш толерантними до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Більш як половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно або байдуже, а майже дві третини українців підтримують рівноправ’я.

Джерело

Читайте також