Подробиці дізнавалися «20 хвилин».
Аварія, в якій загинув 19-річний хлопець, сталась 10 березня у с. Млиниська, що на Теребовлянщині. 33-річний керманич авто ZAZ виїхав на зустрічну смугу і зіштовхнувся з мотоциклом «Мінськ», за кермом якого був працівник ПП «Колумбус» Петро Б.
Водія ZAZ, Богдана Ч., який відмовився від освідчення на стан алкогольного сп’яніння, затримала поліція. Згодом експерти виявили у нього 1,55 проміле алкоголю.
Петру було 19
У Гігабітна Мережа Колумбус розповіли, що Петро працював у них від серпня 2023 року. Він, кажуть співробітники, був хорошою людиною та зарекомендував себе як відповідальний працівник.
Петро був дуже доброю дитиною, ніколи і ніяких проблем з ним не було, розповів «20 хвилин» староста с. Кобиловолоки Володимир Кочкур. І це трагедія не лише для батьків, молодшої сестрички і всіх рідних, а й для односельчан. Хлопця в останню путь проводжають всім селом.
— Хлопчина був дуже відкритий, тихий, спокійний, добра дитина і дуже працьовита, — каже Володимир Кочкур. — Знаю, що заочно вчився і не так давно наш односельчанин його покликав на роботу в «Колумбус». Кажуть, і там справлявся — про нього гарно відгукувались. Вони з тим нашим односельцем Володимиром разом на роботу їздили.
Місцеві кажуть, що Петро саме повертався від каплички та цілющого джерела у с. Млиниська. Туди приходять молитись люди з кількох навколишніх сіл та набирають воду, яка, вважають, там цілюща.
Водій ZAZ був п’яний
У ДТП Петра так понівечило, що й одразу не упізнали, хто це, каже староста. І згадує, як давав фото в місцеві групи, аби ідентифікували мотоцикліста. Аварія трапилась неподалік хати старости сіл Кобиловолоки і Млинська. Згадує староста, як до нього на подвір’я прийшов, аби набрати води, тато загиблого Петра. І як батько там, на дорозі, згадував, що син мав дівчину і планував привести її додому, аби познайомити з рідними.
Водія ZAZ, як дізнались «20 хвилин», звуть Богданом Ч., йому 33 роки, і він також односелець загиблого. Підозрюваний працював водієм у селі в місцевому підприємстві. Не одружений, але на утриманні має малолітнього сина.
Водію оголосили підозру за ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України — скоєння смертельної ДТП водієм, який перебував у стані сп’яніння. Йому після ДТП суд обрав міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
У суді вину в п’яній смертельній ДТП визнав частково. Розповів, що того дня ремонтував машину у товариша. В цей день із алкогольних напоїв вживав пиво, об`ємом 0,7 л. та одну пляшку Ром-коли. Коли авто відремонтували, вирішив протестувати, як працює двигун. Сів за кермо, їхав автомобілем в сторону с. Долина. Дорога була сухою, погода нехмарна. Розмітки на дорозі не було, дорога була вузькою, попереджувальних знаків також не було. На містку навпроти їхав мотоцикліст, який при повороті нахилився вліво, — зіткнення не вдалося уникнути. При цьому обвинувачений вказував, що їхав зі швидкістю приблизно 50 км/год. Екстреного гальмування перед зіткненням не застосовував. Обвинувачений зупинив автомобіль. Потерпілий лежав, не подавав ознак життя. В судовому засіданні вказував, що шкодує про вчинене, приносить співчуття потерпілим. Шкоди не відшкодовував, оскільки потерпіла не йшла на контакт з родичами обвинуваченого.
Компенсація не поверне хлопця
Позовів не подавала, бо вважає, що жодна компенсація не поверне їй дитини, казала мама загиблого Петра у суді. Тому просила для водія, який забрав життя сина, найсуворішого покарання.
Пані Оксана розповіла у суді, що мотоцикл син купив самостійно. Пильнував, аби все працювало, цікавився технікою та навчався за відповідним профілем в училищі. Отримав водійські права відповідної категорії, завжди їздив в шоломі, дотримувався правил дорожнього руху.
Жінка згадувала, як їй сказали про ДТП і як прибігла на місце аварії. Син лежав на дорозі і вже був мертвим, а розбитий мотоцикл — на значній відстані від тіла. І що вона досі не почула вибачення.
— Визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК Україниі, та призначити йому покарання за цією статтею у виді позбавлення волі на строк вісім років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк сім років, — таким був вирок суду.
Строк відбування покарання Богдану рахуватимуть від 11 березня 2024 року, — дня, коли його затримали. І термін, проведений у СІЗО, йому зарахують до відбутого терміну. Запобіжний захід у виді тримання під вартою залишили в силі та продовжили його дію до 9 грудня 2024 року.
Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особо, яка перебуває під вартою - з моменту отримання копії вироку.
Чи оскаржуватимуть вирок в апеляції, «20 хвилин» поцікавилися в адвоката засудженого Олександра Дзьоби. Проте захисник повідомив журналістів, що може надавати будь-яку інформацію і коментарі лише з дозволу підзахисного, а такого не отримував. Ми також цікавилися позицією обвинуваченого, адже захисник у суді стверджував, що ДТП відбулась по центру дороги, а не на смузі мотоцикліста. Проте це твердження спростували експертизи та інші матеріали справи. Проте адвокат був категоричним. Якщо захисник отримає дозвіл від засудженого і надасть коментар щодо оскарження чи позиції засудженого у цій справі, ми опублікуємо його.