Батьки дівчинки шукали порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь могли допомогти
Тетянці, а дехто радив звернутися до закордонних клінік. У тримісячному віці вона потрапила до столичного Охматдиту, лікарі якого дали довгоочікувану надію.
У 9 місяців Тетянка мала порушення розвитку, що
загрожували життю. Кожне з них можна було
коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя.
У Спеціалісти організували консиліум і прорахували всі можливі варіанти оперативного втручання: оцінили ризики і вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити маленькій пацієнтці. Операція - унікальна: з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора - мами.
Такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.
Майже добу - 23 години - за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національний інститут раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит». А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій.
Зараз життєрадісна дівчинка почувається набагато краще, постійно посміхається та вже готується повертатися додому.
джерело МОЗ України