Про це заявив президент України Володимир Зеленський після телефонної розмови з німецьким канцлером Олафом Шольцом.
За словами українського лідера, обговорювалося також постачання ППО в наступному році та перспективи додаткової допомоги засобами ППО від Німеччини. Також Шольц і Зеленський погодилися з важливістю збереження формату «Рамштайн» і проведення чергового засідання координаційної групи.
Окрім цього, президент України підкреслив необхідність представити бачення Києва щодо справедливого й тривалого миру на саміті G20 у Бразилії та подякував Німеччині за підтримку в цьому.
Військова допомога від Німеччини
У межах Фонду на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки Німеччина лише у 2024 році виділила для військової допомоги Україні приблизно 7,1 мільярда євро. До цієї суми входять внески Берліна до Європейського фонду миру (EPF).
Станом на кінець травня уряд Німеччини звітував про виділення на військову допомогу Україні приблизно 5 мільярдів євро у 2023-му та близько 1,6 мільярда євро у 2022 році. Додаткові приблизно 2,9 мільярда євро були виділені в перші два роки великої війни на постачання, які надійдуть лише у 2025-2028 роках.
Берлін уже поставив техніку із запасів своїх збройних сил приблизно на 5,2 мільярда євро (орієнтовна вартість для заміщення переданої техніки). Також понад 10 тисяч українських військових пройшли військовий вишкіл у Німеччині, що коштувало приблизно 282 мільйони євро.
Німеччина є другим за величиною постачальником зброї до України після США.