14 серпня Господарський суд Тернопільської області виніс рішення у справі за позовом Тернопільської обласної військової (державної) адміністрації, яким скасував рішення виконкому Почаївської міської ради від 30 червня 2024 року «Про визнання права власності на комплекс будівель Почаївського Свято-Духівського монастиря», пише сайт Тернополяни
Скасували і свідоцтво про право власності, і реєстрацію речових прав УПЦ МП на будівлі монастиря.
А все тому, що міська рада Почаєва явно вийшла за межі своїх повноважень, передаючи монастирю Московського патріархату майно, що є загальнодержавним і має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.
Зрозуміло, що в УПЦ МП не погодилися з таким рішенням Господарського суду і подали на нього апеляційну скаргу. Апеляційне провадження у справі було відкрито 9 вересня ухвалою Західного апеляційного господарського суду, що у Львові.
Втім, у цій, на перший погляд цілком зрозумілій, справі знайшовся ще один гравець, який став на захист інтересів церкви країни-агресора.
Як випливає з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень, рішення Господарського суду Тернопільської області вирішили оскаржити і у Почаївській міськраді.
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 7 жовтня апеляційні скарги міської ради та монастиря УПЦ МП об’єднали у одне апеляційне провадження.
Нам вдалося отримати копію апеляційної скарги, підписаної міським головою Почаєва Василем Бойком.
Слід відзначити, що до захисту прав УПЦ МП у міській раді підійшли вкрай ґрунтовно, для скарги дослідили як вітчизняне законодавство, так і міжнародні нормативно-правові акти.
Про серйозність переживань органу місцевого самоврядування за долю Московського патріархату свідчить і те, що представляти Почаївську міську раду під час розгляду справи Господарським судом Тернопільської міської ради відряджали не рядового працівника-юриста міськради, а начальницю юридичного відділу.