У Львові обмежили вивішування червоно-чорного стягу: Що це, догода полякам?

18 лютого 2018 р. 14:48

Міськрада Львова обмежила вивішування червоно-чорного стягу. Противники такого рішення кажуть, що це на догоду полякам.

Міська рада Львова встановила порядок використання націоналістичного червоно-чорного ("бандерівського") стягу в межах міста, за яким цей прапор відтепер не може з'являтися на адміністративних будівлях, а загалом на території міста - лише у спеціально визначені дні, передає "Наше Прикарпаття" з посиланням на офіційний сайт Львівської міської ради.

Рішення було прийнято більшістю голосів 15 лютого 2018 року.

Загалом встановлено, що таких днів - для використання червного-чорного прапора - може бути лише 29 (див. перелік у додщатку). В інші ж дні це буде український державний синьо-жовтий прапор.

А там де має розміщуватися державний прапор, себто "у визначених місцях постійного вивішування державного прапора України у м. Львові" завжди має вивішуватися "виключно державний прапор України".

При цьому у Львівській міськраді, де більшість голосів має партія "Самопоміч" на чолі з мером Львова Андрієм Садовим, наголосили на тому, що "всі етапи національно-визвольних змагань українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором".

"Зокрема, синьо-жовтий прапор був піднятий на вежі Ратуші 1 листопада 1918 року у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, під синьо-жовтим прапором відбулося проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у м. Львові, синьо-жовтий прапор був стягом Української Повстанської Армії, синьо-жовтий прапор був внесений у сесійну залу Львівської міської ради та за рішенням від 3 квітня 1990 року був піднятий на вежі Ратуші", - йдеться у повідомленні.

При цьому опоненти "Самопомочі" у Львівській міськраді, а це насамперед ВО "Свобода", стверджують, що таке рішення приймалося з врахуванням інтересів Польщі, де нещодавно було прийнято скандальний закон про державний Інститут національної пам'яті.

"Це рішення - повністю Садового. Фракцію "Самопоміч", яка віддала найбільше голосів за ухвалу Москаленка, і фракцією назвати не можна. Половина фракції є членами виконкому, Садовий - їхній прямий начальник. Отже, це не є самостійна політична структура. А мотивація тут - тільки Садовий", - наводить львівське видання Вголос слова народного депутата України VII скликання, "свободівця" Андрія Міщенка.

При цьому 2 лютого 2018 року переважно "свободівська" Тернопільська міська рада з ініціативи мера Сергія Надала, який також обирався від ВО "Свбода" схвалила використання у місті "бандерівського" прапора разом із державним.

Читайте також