Які 5 мостів України обов'язково треба побачити вживу, розповідає РБК-Україна
Віадук у Ворохті
Міст, який вважається найстаршим в Україні розташований у селищі Ворохта, в Івано-Франківській області.
Це залізничний арковий міст через річку Прут, який збудували полонені італійські солдати ще за часів Австро-Угорської імперії у 1895 році.
Віадук завдовжки у 200 метрів, та завширшки у 30 метрів. Наразі міст не використовується за призначенням, щоб зберегти історичну пам’ятку.
Віадук у Ворохті (Фото: Вікіпедія)
Замковий міст
Цей міст у Кам’янець-Подільському є пам’яткою національного значення, а також входить в число семи чудес міста. Міст сполучає Старе місто із відомою Кам’янець-Подільською фортецею.
Це єдиний у світі міст, який стоїть за течією річки, а не з’єднує два протилежні береги. За легендою саме на цьому мості було страчено гетьмана Юрія Хмельницького.
Замковий міст (Фото: Вікіпедія)
Інгульський міст
Цей міст, який є одним з найбільших розвідних мостів у Європі, розташований у місті Миколаїв. Відкрили міст через річку Інгул у 1981 році й своїми розмірами він поступається тільки мосту у Роттердамі.
Довжина мосту становить 422 метри, а ширина 18 метрів, що дорівнює чотирьом автодорожнім смугам та двом тротуарам, які відповідно на ньому розміщені. Розвідна конструкція необхідна для того, щоб пропускати судна з суднобудівного заводу.
Інгульський міст (фото: Вікіпедія)
Плебанівський віадук
Цей віадук біля села Плебанівка на Тернопільщині був збудований італійськими архітекторами понад 120 років тому. Міст має 9 великих арок і досі використовується.
Схожий віадук є у фільмах про Гаррі Поттера. Український міст має шотландський аналог, що асоціюється з магією та казкою. Через міст можна проїхати на поїзді або прогулятися під його арками, насолоджуючись краєвидами.
Плебанівський віадук (Фото: Вікіпедія)
Арковий міст у Запоріжжі
Це найбільший арковий міст в Україні. Він сполучає правий берег міста з островом Хортиця. Довжина мосту становить 320 метрів, а ширина - 20.
Історія моста розпочалась у 1970 році. На той час, вперше у Радянському Союзі було використано збірну металеву балку.
Це місце також популярне серед туристів через можливість стрибка з 40-метрової довжини з можливістю торкання води.
Арковий міст (фото: Вікіпедія)