«Здати кров можна на другому поверсі закладу, де розташована стійка реєстратури», – розповідають журналісти «20 хвилин».
Речі можна залишити у гардеробі та взяти бахіли. Мати зі собою обов’язково документ, що посвідчує особу.
Після цього потрібно заповнити спеціальний бланк. В ньому треба ознайомитися з протипоказаннями та вказати про своє самопочуття. Наприклад, чи приймали впродовж останнього місяця ліки, чи не робили вам пірсинг, чи мали хірургічні втручання тощо.
Із заповненим бланком потрібно пройти огляд терапевта. Лікар ще раз проводить опитування, вимірює тиск та пульс. Якщо протипоказів до здачі крові немає – можна йти до наступного кабінету у лабораторії. Якщо здаєте кров вперше, то вам визначать групу крові, а також проведуть тест на наявність ВІЛ-інфекції/СНІД, Гепатиту В та С та венеричних хвороб. Для цього проводять забір крові з пальця.
Дізнатися свою групу крові можна можна за кілька хвилин. Також, якщо ви регулярно здаєте кров, тоді періодично проводитимуть аналіз рівня гемоглобіну. Медики кажуть, що між кожною здачею крові потрібно робити перерву принаймні 2 місяці. За цей час організм повністю відновлюється і можна здавати кров знову. Після лабораторії донорам дають чай та печиво. Лікарі радять зранку поснідати. Бажано, щоб їжа не була жирна та «важка» для травлення.
Можна підніматися на третій поверх, де проводять забір крові. Процедура триває приблизно 10-15 хвилин.