Штрафи передбачено за генератори — особливо тим, у кого вони мають високий рівень шуму

16 червня 2024 р. 19:33

В Україні тривають регулярні відключення світла, а тому чимало громадян вже придбали або лише планують купити альтернативні джерела електроенергії. Іноді навіть мешканці багатоповерхових будинків зупиняють свій вибір на генераторі, які потім залишають на балконі під час роботи. Однак за це ви можете отримати чималий штраф. Також це не є хорошим рішенням навіть з погляду безпеки.

Розповідаємо, за що та який штраф можна отримати, а також як безпечно користуватися генератором.

Такий прилад може бути досить зручним та корисним, однак разом з тим дуже небезпечним. А все через те, що він видає чимало шуму та чадного газу під час роботи. Якщо ви будете неправильно його використовувати, то можливі навіть спалахи та вибухи.

Як правильно користуватись генераторами

Перш за все, про що треба знати – паливні генератори можна використовувати лише на відкритому повітрі. Ба більше, відстань його від будь-яких дверей, вікон тощо повинна буди не менше шести метрів. Виходить, що використовувати його у багатоповерхівці просто неможливо.

Українцям, які все-таки вирішили поставити генератор на балконі, важливо постійно слідкувати за тим, аби на пристрій не потрапила вода. Якщо це станеться, то пристрій може перегрітися, загорітися або навіть вдарити струмом людини. Крім того, щоб не отруїтися, на балконі необхідно встановити детектор газу.

Менш небезпечні можуть бути інверторні та акумуляторні генератори. Однак вони теж мають свої правила для використання, а саме:

  • пристрої повинні бути повністю закритими та з правильною синусоїдою;
  • після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими;
  • заміряйте рівень токсичного газу у квартирі;
  • подбати про пожежну безпеку.

За що можуть оштрафувати українців

Найперша причина – високий рівень шуму, адже він перевищує допустимі норми, які становлять:

  • у денний час – 55-70 дБ;
  • у нічний час – 45-60 дБ.

Відповідно до закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” шумове забруднення – привід для штрафу. Вам може загрожувати:

  • усне попередження;
  • штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).

Якщо ж ви не дослухались та вчинили порушення знову, то штраф зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн). Для юридичних компаній він становитиме до 50-150 мінімумів (850-2550грн) з конфіскацією джерела шуму.

Джерело 

Читайте також