Так, за даними сайту, з 20 березня 2018-го (моменту запуску порталу) з України виїхало быльше 528 тисяч людей. Велика частина з них — трудові мігранти, пише Знай.юа. Що чекає на них в майбутному?
Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) разом з НБу у своєму консенсус-прогнозі поставили в один ряд ризик від трудової міграції із наслідками від розриву співпраці з МВФ.
Та ризикують і самі мігранти. Так, українці, які регулярно виїжджають на заробітки, ризикують у певний момент залишитися біля розбитого корита. Адже за відсутності стажу на пенсію можна не розраховувати.
Українські трудові мігранти втрачають і багато інших можливостей - отримувати субсидію, допомогу з безробіття, можливість оформити кредит у банку.
Але й це не найстрашніше. Як пояснюють в Інституті демографії та соціальних досліджень, через роботу за кордоном заробітчани втрачають сім'ї. Адже вони роками не бачаться з рідними, що призводить до того, що шлюб перетворюється у дистанційний, зв'язки слабшають.
Крім того, життя у заможній країні, де українці залишаються низькооплачуваними робітниками, які змушені важко працювати, залишає свій відбиток і на психіці людини. Це також призводить до психологічних проблем, конфліктів у сім'ях.