Але рішення про визначення пляжу "Циганка" місцем масового відпочинку людей на водних об'єктах Тернополя прийняли на виконкомі 27 червня. Ще на цьому пляжі планують встановити камери відеоспостереження.
- Рішення передбачає роботи з облаштування пляжу у відповідності до наказу правил охорони життя на водних об'єктах Міністерства внутрішніх справ, - каже начальник управління культури і мистецтв Олександр Смик. - Також, забезпечити пляж відповідним рятувальним обладнанням і роботу посту третьої категорії - рятувальників.
Перед відкриттям нового офіційного пляжу перевіряли дно біля "Циганки". Як зазначив заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський, є чимало легенд щодо ям у дні.
- Дійсно, є три ями, які на глибині більше двох метрів і дійти туди фізично і провалитись - нереально, - каже заступник міського голови. - Хіба, в людини ріст два метри двадцять сантиметрів. А, якщо людина твереза і адекватно себе поводить, дотримується правил на воді, то все буде добре. Біля пляжу є відгороджена буями зона. Також, ми звертаємо увагу людей на те, що рятувальники не працюють цілодобово. А для відпочивальників є маркування: якщо на "Циганці" зелений прапорець - рятувальники на місці. Якщо в 21.00 прапорець червоний, то рятувальник покинув пост і людина за себе відповідає сама.
Нагадаємо, рятувальники на "Циганці" працюють в будні дні з 11.00 до 21.00, а на вихідні з 9.00 до 21.00. На пляжі працює дві зміни по два рятувальники.
Міський голова на виконкомі запропонував встановити камери відеоспостереження, щоб чітко було видно, хто змінює прапорці, а хто запливає за буйки.