Про це він розповів в інтерв’ю для hromadske.
На запитання нашої журналістки про те, чи не вплине переведення «молодих» і «здорових» військових з ТЦК у бойові частини на процес мобілізації, Істомін зауважив: військовослужбовці ТЦК взагалі не повинні ловити «ухилянтів».
«Повинно бути так: військовозобов’язаний отримує повістку, приходить до ТЦК — і йде до війська», — пояснив він.
За таких умов, додав Істомін, ТЦК виконували б переважно адміністративні функції, зокрема складали б адмінпротоколи про притягнення до відповідальності за порушення правил мобілізації та військового обліку. За його словами, саме це й передбачено в положенні про ТЦК.
«Але у нас це, на жаль, трохи не так працює. Через це доводиться виконувати функції, які ТЦК та СП не зовсім властиві», — зазначив речник Полтавського ТЦК.
Істомін мріє, що колись ТЦК надаватимуть лише адміністративні послуги.
«Я б хотів, аби на рецепції ми зустрічали громадян з усмішкою, допомагали їм, створюючи атмосферу комфорту й підтримки. Хочу, щоб до ТЦК була черга з тих, хто хоче служити у війську», — поділився він.
Нагадаємо, наприкінці квітня в Генеральному штабі ЗСУ заявили, що військовослужбовців ТЦК та СП, які не мають бойового досвіду та відповідних обмежень за станом здоров’я, направлять на службу в частини, які виконують завдання в районах ведення бойових дій.
Водночас у Генштабі зазначали, що майже 70% військовослужбовців ТЦК та СП уже мають бойовий досвід.