Прості і корисні вправи для поліпшення зору

28 січня 2018 р. 20:00

Ще з початку 90-х завалялася у мене брошурка зі вступним словом київського професора Геннадія Жабоєдова з поліпшення зору за методом доктора Бейтса. Пригадується, тоді вона мене дуже надихнула, але сили волі регулярно займатися вистачило тижнів на два, а потім я її закинула. Тим паче, що ці вправи були дуже схожі на ті, що мені колись радила мій окуліст.

Повідомляє  час Київщини

Окуляри робити вигідніше, ніж вчити добре бачити?

Узагалі майже всі проблеми із зором – від напруження тих чи інших очних м’язів, які деформують форму очного яблука. Під час погляду вдалину і розгляданні предметів зблизька участь беруть різні м’язи. Тому за короткозорості очне яблуко витягується, а за далекозорості – сплющується. Внаслідок чого чітке зображення ми не бачимо – фокус виходить не на сітківці, а перед або поза нею.

Як досвідчений очкарик із 20-річним стажем, заявляю, окуляри ситуацію тільки погіршують – чим сильніші лінзи ношу, тим швидше погіршується зір. До речі, багато «очкариків» стикаються з тим, що коли розбиваються окуляри і вони якийсь час ходять з «голими» очима, зір трохи покращується.

Вперше метод відновлення зору з допомогою спеціальних вправ запровадив американський офтальмолог Вільям Бейтс. Зараз їх взяли на озброєння й інші популяризатори – Жданов, Норбеков, Панков – і додали своє… Однак принцип залишається тим же – потрібно тренувати м’язи очей, розслаблювати їх, вживати корисною для них їжу. Щоправда, всі ці методики не дуже популяризують, мабуть, виробництво окулярів та лінз набагато вигідніше.

Як вправи допомогли повернути зір

–       Два роки тому в мене сталося відшарування сітківки, практично нічого не бачив правим оком, – згадує фізик-оптик В’ячеслав Большаков, – а для мене очі – робочий інструмент, можна сказати (на роботі постійно сиджу над мікроскопом). Пішов до лікарів, зробили одну операцію, за два місяці другу, але все одно зір дуже погіршився. Вже майже впав у відчай і махнув рукою, але прочитав у інтернеті про книгу Олега Панкова «Окуляри-вбивці». Я скептик і спочатку з недовірою поставився до методу, який пропонував Панков, але потім, поміркувавши, що гірше вже не буде, все ж придбав книгу і почав посилено займатися. Правда, не щодня виходило тренуватися: то робота, то почувався зле, але через кілька місяців зловив себе на думці, що бачу хворим оком трохи краще, ніж раніше. Тоді я взяв відпустку і місяць напружено займався, додавши своє ноу-хау – комбінував вправи для очей із заняттями за системою Євмінова для зміцнення організму. Через місяць-півтора зір повернувся до колишнього значення – мінус 3. Окуляри ношу, як і раніше, але найближчим часом думаю повернутися до вправ і ще більше поліпшити зір. Так що я тепер не так скептично налаштований по відношенню до альтернативних методик лікування різних хвороб.

Пальмінг – це прогріти очі долонями

Тож потрібно спробувати й самому, тим більше, що вправи не складні, і їх принципи доступні. По-перше, треба посилити приплив крові до голови. Для цього робимо повороти голови вправо-вліво, нахили голови вниз, вліво і вправо, можна зробити масаж вух.

По-друге, тренувати м’язи очей треба регулярно – тричі на день, виконувати від двох до 10 вправ спеціального комплексу.

По-третє, треба виконувати вправи, спрямовані на розслаблення. У Бейтса це називається «пальмінг» –(від слова pulm – долоня). Потрібно зігріти руки, потерши долоні, і прикрити ними очі так, щоб центр долоні виявився над оком. Для упору поставити лікті на стіл або стілець. І так посидіти, розслабившись, поки не набридне.

Комплекс вправ для поліпшення зору за Бейтсом

Розпочинати гімнастику без окулярів і без лінз, легко моргати після кожної вправи. Кожну вправу виконувати два рази (із часом кількість повторів збільшувати).
1. Повертаємо шию вправо-вліво, нахиляємо голову.
2. Водимо очима вгору-вниз.
3. Водимо очима вправо-вліво.
4. Описуємо очима коло, спочатку за годинниковою стрілкою, потім, моргнувши, – проти.
5. Малюємо поглядом діагоналі – вправо вгору – і вліво вниз, потім вліво вгору і вправо вниз.
6. Дивимося на палець, приставлений до носа, потім віддаляємо його і наближаємо.
7. Переводимо погляд по черзі на долоні, на якийсь об’єкт вдалині, потім навпаки  – на горизонт, об’єкт ближче і свої долоні прямо під носом.
8. Розгойдуємо тіло вправо-вліво, відриваючи тільки п’яти.
9. Повороти тіла вправо-вліво, відриваючи тільки п’яти.
10. Пальмінг – прогрівання очей долонями – можна робити в будь-який вільний час.
Ольга СОЛОМКА

Читайте також