Повістка поштою: яка вона на вигляд і що буде, якщо не забрати її

28 вересня 2024 р. 11:13

В Україні розпочали надсилати повістки поштою, і днями стало відомо, що в автоматичному режимі військовозобов’язаним направлено близько шести тисяч повісток.

Розсилка повісток поштою нічим не відрізняється від розсилки судових документів, йдеться у коментарі голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського «Суспільному».

Вона має вигляд звичайного рекомендованого листа, який одержувач отримує під підпис.

«Якщо зазначається, що людини немає (тобто не отримала листа особисто), залишається повідомлення, і якщо за листом не приходять, то так, як і з судовими документами — ми це залишаємо в системі та повертаємо листа (повістку) відправнику (Міноборони)», — сказав посадовець.

За його словами, це чітко регламентована процедура, яка зазначена в законодавстві, а листи з повістками виглядають як звичайний конверт.

Якщо повістку не забрали на пошті, вона повертається до ТЦК. Після цього працівники військкомату звертаються до поліції з проханням здійснити адміністративне затримання особи. На виконання цього дається п'ять днів, після чого поліція або інформує ТЦК про неможливість знайти особу, або вручає попередження.

ТЦК може надіслати останнє попередження рекомендованим листом. Якщо його не отримано протягом 10 днів, центр може звернутися до суду з проханням обмежити право на керування авто, за винятком тих випадків, коли авто є основним засобом заробітку або в родині є людина з інвалідністю.

Поліція також має право затримувати порушників, оформлюючи протокол протягом трьох годин.

Читайте також