Помер відомий митець, педагог, диригент Володимир Верней

02 листопада 2024 р. 06:32

1 листопада завершив свій земний шлях Володимир Верней, багаторічний викладач Тернопільського мистецького фахового коледжу, заслужений працівник культури України

Про це повідомили на сайті Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Крушельницької.

— Мистецька спільнота краю у скорботі — у засвіти відійшов митець, педагог, диригент, — йдеться у повідомленні. — Володимир Верней працював на відділі «Хорове диригування» з 1964 року, багато років очолював його, виплекав когорту талановитих музикантів. Працював керівником самодіяльних колективів, які завдяки його майстерності та плідній праці отримали почесні звання та визнання: Струсівська капела бандуристів – заслужена, чоловіча хорова капела Збаража та хор комбайнового заводу – народні. Був керівником народного жіночого хору «Дзвони пам’яті» Тернопільської обласної організації «Союз українок"

 

З власними обробками та оранжуванням записав компакт-диск хорової музики, автор низки перекладів та аранжувань для хору, капели бандуристів, монографії «Розвиток хорового мистецтва на Тернопільщині».

Володимир Верней народився 1 вересня 1934 року у Ряшівському воєводстві, на Лемківщині, усе життя  пам’ятав та шанував своє коріння. Після депортації жив із батьками у м. Теребовля.

 У 1964р. закінчив Львівську консерваторію.

Від 1964р. – викладач Тернопільського музичного училища, а 1986-1995 роки очолював відділ хорового диригування та був беззмінним диригентом хору «Легенда».
В. М. Верней створив у Тернополі перший у краї хор хлопчиків, хорові колективи центрального універмагу та комбінату «Будіндустрія», лемківський народний хор «Конар Лемківщини», очолював Збаразьку чоловічу хорову капелу «Прометей».

Був художнім керівником Струсівської заслуженої самодіяльної капели бандуристів (Теребовлянський район), народної хорової капели Будинку культури Тернопільського комбайнового заводу, з ними гастролював в Україні та за кордоном
 

Джерело 

Читайте також