Недоліки "Картки тернополянина" або як водії громадського транспорту заробляють "брудні гроші"

13 червня 2018 р. 20:50

У Тернополі ще з минулої осені почала діяти «Файна карта» – соціальна карта тернополянина, яка дає змогу економити на вартості проїзду у громадському транспорті по місту.

  Від початку дії електронної системи плати за проїзд мешканці Тернополя і загалом влада підтверджувала, що є ще недоліки, які потрібно усувати, щоб тернополяни могли легко та безпечно оплачувати проїзд. Проте чи роздумували вони над тим, що кошти, які самі ж сплачують, все одно не надходять до "касу" повністю?

Система перевезень пасажирів у маршрутному таксі є закритою, тому ніхто не може проконтролювати кількість перевезень та кошти зароблені перевізником. Недобросовісні водії звикли декларувати мінімально зароблену суму, щоб сплачувати менший податок. Навіть з моменту введення електронної системи плати за проїзд, працівники громадського транспорту мають змогу приховувати реальний заробіток.
Чимала кількість перевізників дурить державу та свого роботодавця. Виконавши свій денний план під час робочого дня, наступна частина заробітку "біжить" до водія у гаманець. Зараз такий нечесний спосіб заробітку можливий лише за участі тих тернополян, які ще не придбали "Файну картку" або ж взагалі не планують її купувати.

"Особисто я часто стаю свідком того, як водії отримують гроші за проїзд і не видають проїзний квиток пасажирам. Чи частина з цих грошей йде до державного бюджету у формі податку, чи її собі забирає водій я звичайно не можу сказати, але обілечувати нас це не завжди чесно і виправдано. Нещодавно я їхав з своїм другом у маршрутному таксі і поклав водію 10 гривень, попросив 2 квитки за проїзд, у відповідь він повернув нам 5 гривень і не видав жодного квитка. Взяв ці гроші тому, що для нас це звичайно спосіб зекономити..." — коментує тернополянин Нестор Зарічний.

Звичайно таких прикладів є дуже багато і мабуть перевізників можна зрозуміти з певної точки зору, враховуючи сучасну заробітню плату та робочі умови. Але можливо нам самим варто почати жити без корупції та "брудних грошей"? Зробити це непросто, хоча цілком можливо... 
Залишимо це питання на обговорення тут...

Максим Ковальчук

Читайте також