У понеділок, 12 вересня, в селі Звиняч Чортківського району в останню путь проводжали Андрія Скуржанського, пише Файне місто
Спочатку з військовим прощалися у Чорткові побіля храму Верховних Апостолів Петра і Павла. Не менше півтисячі чортків’ян прийшли, аби навколішки зустріти тіло 51-річного земляка Андрія, що загинув за Україну, звільняючи Харківщину. Це місце за довгих вісім літ уже стало знаковим у Чорткові від 2014 року, коли уперше тут злинула тужлива “Пливе кача” за заліщанином Орестом Квачем, що поліг на Донеччині у перші місяці російського вторгнення.
Після панахиди за загиблим траурний кортеж вирушив до батьківської домівки Андрія. Уздовж усього останнього земного шляху загиблого воїна – у Білобожниці, Ридодубах, Косові, Звинячі – маса людей в сльозах, стоячи навколішки із запаленими лампадками, рясно встеливши дорогу осінніми квітами, проводжали Героя, дякуючи йому за подвиг.
ББК
Зустрічав тіло сина з фронту старенький батько з осиротілою онукою
З центру Звиняча довжелезна похоронна процесія у супроводі духового оркестру й акомпанемент дощу вирушила на околицю села до обійстя, де народився і зростав Андрій. Лиш старенький батько нині там мешкає на самотині. 73-річний літній чоловік давно поховав дружину, а кілька літ тому і доньку – молодшу сестру Андрія. Чи гадав він колись, що зостанеться наодинці на схилі літ? Що клятий рашистський окупант відніме у нього єдиного сина?
Любомир Габруський
Тату!.. Таточку!.. – не вгаває осиротіла донька-семикласниця Алінка, не зводячи погляду з рідних батькових рис.
Мовчки ковтає сльози почорніла від горя дружина-вдова. Десь на віддалі сотень кілометрів неймовірно тужить вже дорослий син Тарас, що так любив свого батька…
Любомир Габруський
Хороший був воїн і людина чудова, веселун-жартівник, що міг розрадити у важку хвилину, – згадує про Андрія його командир Сергій Мельник, котрий приїхав провести в останню путь свого підлеглого. – Уклавши минулого року контракт, служив у моєму розрахунку на посаді водія гармати у 44-й артилерійській бригаді. Разом пройшли Чернігів, Бровари, Суми, Харків, Бахмут, тепер ось Харківщина… Ніколи не обмежувався лишень водійськими обов`язками, завжди подавав снаряди до гармати…