На Тернопільщині ліквідовують медичні заклади: працівники обурені, а громадяни стривожені

24 листопада 2017 р. 10:23

На Тернопільщині все активніше намагаються впроваджувати медичну реформу, гарантуючи населенню «новітню» медицину за новою схемою. Ілюзія чи реальна перспектива? Звісно, що попри всі намагання оновити медичну галузь на рівні госпітальних округів, виникає більше запитань, ніж відповідей.

Нагадаємо, що на Тернопільщині передбачається створення чотирьох госпітальних округів – Тернопільського, Бережанського, Кременецького та Чортківського.

На сьогодні велику кількість медичних закладів Тернопільської області мають намір ліквідувати шляхом реорганізації або ж повного закриття. Така «перспектива» зовсім не радує працівників медзакладів, а також самих пацієнтів. Населення області вже стало називати такі зміни ніщо іншим, як «геноцидом».

Про реформування закладів охорони здоров’я Тернопільщини говорили учора на відкритому засіданні в облдержадміністрації. Представники медичної галузі, влади та громадськості обговорювали питання функціонування конкретних медичних закладів. Втім, за попереднім рішенням усіх їх або закриють, або реорганізують. Це стосується закладів фтизіатричної служби, а саме Яблунівського обласного комунального протитуберкульозного санаторію; закладів служби крові, зокрема станції переливання крові в Теребовлі; санаторіїв, а саме Кременецького обласного дитячого психоневрологічного санаторію; а також дерматовенерологічного диспансера у Чорткові.

Навколо цих медичних закладів зосередили особливу увагу, «граючись» у реформування медицини. Однак, не усі міські голови були присутні на засіданні, хоча вони найбільше мають бути зацікавлені в подальшій долі медицини свого міста. Прикро, що навіть всередині колективів працівники не можуть дійти до єдиного консенсусу. Аби не поставити жителів Тернопільщини на межу виживання, владі необхідно приймати виважені рішення, які матимуть гідний результат повідомляє сайт Вкурсі

Перш за все, треба дбати про населення: людей, які хворіють і тих, які рано чи пізно звернуться за медичною допомогою. А сьогодні ми спостерігаємо повне знищення медичної галузі та хоч якогось медичного обслуговування, що називають гарним словом «реформа», концепція якої до кінця не вирішена. Коли ж населення матиме змогу отримати справді якісну медичну допомогу за доступною ціною та кваліфікованими спеціалістами? Це питання, на жаль, і досі залишається відкритим.

Читайте також