“Почались проводитись роботи зі встановлення пам’ятника загиблих. Це реалізація першої частини проєкту. Також буде наступна. Пантеон повністю реконструюють і змінять. На початку входу буде капличка, де ми зможемо відправляти похорони і служби для військових. Навпроти загиблих буде велика стіна, на якій будуть написані прізвища загиблих від 2014 року. Список оновлюватимуть”, — пояснює начальник СКП “Ритуальна служба” Сергій Тлумацький.
Створити пантеон вирішили у міській раді. Запропонували ідею та презентували проєкт батькам та родинами захисників, аби почути їх думки та побажання.
До розробки передпроєктної пропозиції Пантеону Героїв долучилась і тернополянка, подруга загиблого воїна Віталія Дереха Дарця Веретюк. Дівчина зізнається, вважала перший варіант ідеологічно застарілим. Тому вивчала приклади багатьох світових пантеонів, аби зрозуміти, яким слід зробити його на Микулинецькому кладовищі. І внесла деякі зміни у вигляд майбутнього пантеону у Тернополі.
Дарця розповідає, за основу матеріалу пам’ятників обрали струсівський камінь та хочуть щоб біля кожної могили ріс ялівець. Лише з 2022 року на Алеї Героїв поховано більше ста захисників. Та на кладовищі їх значно більше. Тут спочивають воїни, які боронили Україну з 2014-го.
Усі витрати на облаштування пантеону передбачили у міському бюджеті.
“Розробили необхідну практико-кошторисну документацію, виділили на це кошти і отримали необхідні дозволи, які з тим пов’язані. Зараз вже розпочались перші роботи. Це, зокрема, заливка могильних плит. ДО справи слід підходити виважено й акуратно, оскільки кожна родина, кожна сім’я має своє бачення. Але оскільки на це передбачені кошти і необхідна документація, ми розраховуємо, що в цьому році цей пантеон має бути зроблений”, — заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.
Ольга Кондратюк прийшла до сина. Розповідає, Ярослав став захищати Батьківщину ще в 2014-ому. Загинув у травні 2022-го. Зараз жінка хоче аби пам’ять про її сина та про всіх інших захисників була гідно збережена. Більше — в сюжеті.
Джерело: ІНТБ