Про це стало відомо з відео, яке поширили в мережі.
На ньому чути, як посеред виступу одного зі спікерів, дівчина просить його говорити державною мовою, на що він каже «давайте без цього» і що йому зручніше говорити російською.
Після цього дівчина просить перекладача, однак спікер відповідає, що не змушує її слухати його виступ, якщо вона не розуміє. У результаті, за словами дівчини, її вивели з зали.
Організатор заходу Віталій Ступаєнко опублікував у соцмережі Instagram пояснення, де розповів, що зустрічався з «хлопцями, що відповідають за українську мову». Про кого саме йдеться — з відео незрозуміло.
За словами Ступаєнка, під час розмови з ними він пояснив, що на заході «кричали “Слава Україні”», а також переробили українською презентації для спікерів та найняли українськомовного ведучого. Однак більшість відвідувачів, крім однієї людини, начебто проголосували за те, щоб спікери говорили російською.
«Я думаю, що тут достатньо просто зробити висновки. Всі помиляються, і для підприємця це нормально — коли ти робиш помилку, а потім її виправляєш, робиш висновки і далі розвиваєшся. (…) Висновки зроблені: будемо вести [заходи] українською мовою», — сказав Ступаєнко і пообіцяв ще записати детальне відео з розповіддю про те, як відбувався «Вечір нетворкінгу».
Перед цими Instagram-історіями з поясненнями Ступаєнко також опублікував історію, у якій заявив про погрози після того, як ситуація стала набувати розголосу. Крім того, він написав, що «дівчинка», яка зробила зауваження щодо державної мови, «прийшла хайпонути». Станом на зараз ці історії він видалив.
Доповнено. Незадовго після публікації ми з’ясували, що відео в історіях Ступаєнка, які ми процитували в цій новині, теж видалені з його Instagram. Натомість там з’явилося нове відео, у якому він заявив, що як організатор «повністю несе відповідальність» за те, що сталося, а також перепросив у «всіх, кого це зачепило», та дівчини Юлії, «з якою сталося непорозуміння»