Інцидент стався 26 лютого 2022 року. Чоловіка прямо з вулиці забрали до військкомату. Як зазначається в матеріалах справи, мешканець Закарпаття, який перебував у Києві на заробітках, на другий день повномасштабної війни повернувся у рідне прикордонне село Топчино. Пішов за продуктами до сільської крамниці. Щойно вийшов з покупками, його затримали співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, доправили у пункт збору військовозобов'язаних і відразу направили на проходження військово-лікарської комісії. Рішенням ВЛК він був визнаний придатним до служби і під час шикування військовозобов'язаних, отримав контрольний талон мобілізаційного розпорядження, в якому проставив особистий підпис, та згідно якого, його зараховано для відправки у військову частину. Однак у зазначені в повістці дату та час на призивний пункт не з'явився. За фактом ухилення від мобілізації проти нього порушили кримінальну справу. Враховуючи, що за плечима фігуранта дві судимості і за останній злочин – незаконне заволодіння транспортом – перебував на умовному терміні покарання, йому світило від трьох до п'яти років реального тюремного ув'язнення.
У повістці не було зазначено час прибуття на призовний пункт
Та в суді обвинувачений своєї провини не визнав і розповів, що після доставки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки його відразу відправили на військово-лікарську комісію. Однак ніхто з медиків його не оглядав. Просто поцікавилися, чи має якійсь захворювання. Він повідомив про вроджену ваду серця і проблеми з психічним здоров'ям. Крім того, зазначив, що перебуває на обліку у лікаря-нарколога.
Чоловіку повідомили, що він має наступного дня з'явитися до ТЦК для відправки у військову частину. Проте, на котру годину необхідно з’явитися до військкомату, ніхто не повідомив. Обвинувачуваний стверджував, що мобілізаційного розпорядження він не отримував і в документі не підписувався.
Як встановив суд, у мобілізаційному розпорядженні справді відсутній час, коли військовозобов'язаному потрібно з'явитись на призивний пункт. Хоча у контрольному талоні стоїть підпис обвинувачуваного, але ту не вказана дата та час отримання мобілізаційного розпорядження. Отже, стороною обвинувачення не надано належних та допустимих доказів дотримання процедури щодо виклику обвинуваченого та належного вручення йому мобілізаційного розпорядження. Бо, виявляється співробітники ТЦК допустили технічну помилка при заповненні мобілізаційного розпорядження, а також не склали акт про відмову військовозобов'язаного отримувати повістку.
Відтак суд виправдав чоловіка і закрив проти нього кримінальну справу за ухилення від мобілізації.
Джерело