Інформуємо, що в п.9.4.8 ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій. Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій» вказано, що згідно ДСТУ 3587, ДСТУ Б В.2.3-12 треба передбачати огорожу підпірних стінок і верхніх бровок укосів у разі розміщення на них транспортних та інженерних комунікацій. Також треба передбачати огорожі пішохідних доріжок, що розміщуються уздовж цих споруд, якщо висота підпірної стінки більше ніж 1 м, а укосу - більше ніж 2 м. Висота огорож повинна складати не менше ніж 0,9 м., пише Тернопільська міська рада.
На основі наведеного, ліквідація огорожі навколо ставу суперечить вимогам чинних будівельних норм.
Одночасно інформуємо, що з моменту створення Тернопільського ставу у 1957 році було влаштовано і огородження набережної, як важливий елемент безпеки відпочиваючих.
На даний час металева огорожа на набережній Тернопільського ставу змонтована згідно проектно-кошторисної документації, яка пройшла державну експертизу. Дана огорожа влаштована з метою недопущення виникнення нещасних випадків з відпочиваючими на набережній, особливо малих дітей. Для влаштування вказаної огорожі з бюджету м.Тернополя витрачено значні кошти, а тому її демонтаж є недоцільним.
Вищевказана огорожа не заважає спостерігати за плесом Тернопільського ставу.
На даний час набережну Тернопільського ставу, внаслідок проведеної реконструкції, в достатній мірі облаштовано лавками та оглядовими майданчиками.
Розширити набережну на 4 метри на сьогоднішній день не можливо у зв’язку із недавно проведеними роботами з її реконструкції в районі межі з водним плесом ставу, а також із влаштуванням системи аерації ставу.
Враховуючи викладене, вважаємо, що виділяти кошти з міського бюджету на демонтаж споруд недавно оновленої дамби є недоцільним.