Як зняти «порчу» та чому не можна дарувати годинник: розповідає отець Олексій Філюк

23 жовтня 2024 р. 08:26

Священник-блогер з Тернопільщини Олексій Філюк відповідає на найпоширеніші питання серед вірян про забобони.

На своїй сторінці у Facebook знаний тернопільський священник Олексій Філюк публікує відповіді на поширенні питання вірян та допомагає відрізнити забобони від заборон 

Нагадаємо, раніше ми публікували роз'яснення отця Філюка Про блуд, зради і церковний шлюб.   У подружньому житті на людей чекає чимало перепон та складнощів. І багато людей за порадами в таких випадках звертаються до Церкви та священників. 
 

Як зняти «порчу»

Серед багатьох питань з якими віряни йдуть до священника, часто йдеться про злі чари та «порчі». З іронією отець каже: що вірити в такі речі не варто

— Тим, хто вірить в «порчі»— взяти добру палку — і по крижах. «Порча» знімається зразу — посміхається він. — Людина отримує те, у що вірує. Якщо віра є слабкою — то вона і отримує «порчі», на неї все впиває. Ми маємо вірити в Божий захист, в Божу силу. 

Отець каже, що про палицю він пожартував. Але порадив бути благорозумними та вірити в Бога, Який вбереже та захистить. 

— Ніхто не казав, що життя — легка річ, але жити якось треба. Тож живіть з Богом, — додає священник.

 

Чому не можна на День Народження дарувати годинник

Часто із подарунками пов'язано чимало повір'їв. Одне із них — на День Народження не можна дарувати годинник. Чи справді це так — роздумує о. Олексій Філюк.

— То є забобони, годинник дарувати можна і на День Народження, і на весілля. От я не маю годинника, недавно був День Народження — я прийму навіть годинника за сто гривень. Є ще такі, кварцові.
 

До слова, у відео священник жартома додає свою адресу — на яку годинники можна надіслати.

Чи можна за життя ставити пам'ятник з фотографією

У отця Філюка запитали чи можна людям за життя самим собі ставити пам'ятник з фотографією.

— Інвестиція на цвинтар — то мертва інвестиція. Найкраще інвестувати в небо, у добрі діла, в справи милосердя. Наприклад живий Іван поставив пам'ятник на Марію, свою жінку, і собі одразу теж. І в мене була ситуація, коли священик приходить на поминальну службу і відспівує за померлого Івана, а Іван кричить: «Отче, я тут. Я живий». То навіщо себе ховати завчасно? Гріха в цьому немає, але найкраще інвестувати в добрі справи, а не в граніт, — розмірковує отець Олексій. 

Джерело 20 хвилин

Читайте також