Як сподобатись з першого погляду?

14 жовтня 2017 р. 00:23

Вчені розповіли, що притягує нас до інших людей і як використовувати це знання, щоб сподобатися новим знайомим або зміцнити вже існуючі відносини.

1. Копіюйте манеру поведінки співрозмовника

Під час розмови використовуйте схожі жести і міміку, повторіть позу співрозмовника. За даними дослідження, така поведінка прискорює виникнення симпатії.

2. Проводьте більше часу з тим, з ким хочете завести відносини

Нам з більшою ймовірністю сподобаються люди, які нам знайомі. Психологи провели експеримент: чотири дівчини, які були невідомі, студентам відвідували заняття в університеті. Одні приходили часто, інші рідко. Потім студентам показали їх фотографії і попросили сказати, хто у них викликає велику симпатію. Виявилося, що ті, кого частіше бачили на заняттях.

3. Заохочуйте співрозмовника

Люди асоціюють прикметники, які ви говорите їм в похвалу, з вашим власним характером. Такий феномен називається спонтанним перенесенням якостей. Він працює і навпаки: якщо ви постійно негативно висловлюєтеся про людину, то, що ви про нього говорите, починають приписувати вам самим.

4. Демонструйте позитивні емоції

На нас сильно впливає настрій оточуючих. Часто ми підсвідомо відчуваємо ті ж емоції, що і співрозмовник. Щоб справити приємне враження, демонструйте позитивний настрій.

5. Не бійтеся здатися неідеальним

Продемонструвавши якийсь недолік або зробивши помилку, ви показуєте, що вам не чуже ніщо людське. Науковці виявили це, досліджуючи, як помилки впливають на симпатію. Учасники експерименту слухали запис вікторини. Якщо хтось правильно відповів на всі питання, але в кінці випадково проливав каву, він їм подобався більше, ніж той, хто був ідеальним.

6. Зробіть акцент на спільних поглядах

Ми тягнемося до людей, чимось схожим на нас. Це називається ефектом тяжіння за подібністю. Причому нам особливо подобаються люди, з якими у нас є спільні негативні риси.

7. Сприймайте співрозмовника так, як він хоче бути сприйнятим

Люди хочуть, щоб їх бачили такими, якими вони самі бачать себе. Коли уявлення людини про нас збігається з нашим власним уявленням про себе, відносини розвиваються вдало. Ми відчуваємо, що нас розуміють, а це необхідно для встановлення довіри.

8. Поділіться чимось особистим

Це допоможе зав’язати стосунки і краще пізнати людину. Почніть з загальних тем (наприклад, який фільм ви обидва недавно дивилися) і поступово переходіть до більш особистиго. Потім розкажіть щось таємне про себе. Так виникне відчуття близькості, а співрозмовнику легше буде довіритися вам в майбутньому.

9. Дайте співрозмовнику розповісти про себе

Дослідники з Гарвардського університету виявили, що, кажучи про себе, ми відчуваємо задоволення, порівнянне з задоволенням від їжі, грошей і сексу. Тому дайте співрозмовнику розповісти щось про себе. Так у нього залишаться більш приємні спогади про вашій розмову.

10. Ведіть себе так, як ніби співрозмовник вам подобається

Коли ми вважаємо, що людина добре до нас ставиться, ми й самі починаємо відчувати до неї симпатію. Це явище називається відповідною симпатією. Крім того, коли ми припускаємо, що люди добре до нас поставляться, ми ведемо себе по відношенню до них більш тепло. Так ми підвищуємо шанси справити сприятливе враження. Якщо ви не впевнені, як співрозмовник до вас ставиться, ведіть себе так, ніби він вам подобається. Так він з великою ймовірністю буде симпатизувати вам.

Читайте також