Президент Американської академії медицини сну Натаніель Уотсон озвучив рекомендації про те, як потрібно організовувати приготування до сну, щоб зранку відчувати себе виспався і повним сил.
Лягати спати в один і той же час. Один з найдієвіших механізмів, що сприяють швидкому засипанню - сон точно за розкладом, що виробляє тілесну звичку «відключатися» в певний момент. Тим, хто скаржиться, що у нього не виходить укладатися в ліжко в один і той же час, Уотсон дав таку пораду: вибрати час для відходу до сну на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай.
Ніяких справ за годину до сну. Експерт всім рекомендує закінчуватися з денними справами за годину до сну і займатися цей час виключно чимось особистим, спокійним і розслаблюючим.
Корисні ритуали. Якщо перед сном слідувати якимось певним діям (наприклад, випити чашку чаю за 20 хвилин до відходу до сну або прийняти теплий душ, послухати заспокійливу музику), вони незабаром стануть для вас ефективними пусковими механізмами для наближення міцного сну.
Денна дрімота. По можливості дозволяйте собі трохи спати вдень, якщо відчуваєте сонливість. За словами Натаніеля Уотсона, денний сон повинен тривати не більше 30 хвилин в період з 13 до 15 годин.
Їжа і питво. Вирушати вночі спати потрібно з комфортним станом в шлунку, підказує експерт: не потрібно лягати в ліжко голодним або з відчуттям переїдання, все це лише заважає заснути. Також негативно впливають на сон напої, що містять кофеїн або алкоголь, - випиті на ніч, вони підвищують ризик несвоєчасного пробудження.
Виключені гаджети. Згідно з даними, отриманими дослідниками Американського хімічного товариства, екрани телефонів і будь-який інший електронної техніки випромінюють короткохвильового світло в синій частині спектра, який впливає на біологічні ритми організму і провокує в них негативні зміни, які порушують прихильність людської фізіології до природного сонячного освітлення.
Повітря. Спеціаліст наполягає: в спальні в нічний час повинна триматися температура не вище 18 градусів - вона ідеальна для гарного сну. Також важливим він вважає наявність зручного і комфортного для тіла матраца. Купувати новий необхідно приблизно раз на вісім років, зауважив Уотсон.
Джерело: medikforum.ru