Готував удари по енергооб'єктах в Тернополі: 20-річний колаборант з Почаєва шпигував для ФСБ (фото)

01 липня 2024 р. 23:32

28 червня "Тернополяни" писали, що до 15 років ув’язнення засуджено жителя села Старий Тараж, Почаївської громади, що на Тернопільщині.

Термін молодий хлопець отримав за держзраду та визнання правомірною збройної агресії рф. 

А ось деталі цієї справи розповів місцевий журналіст Сергій Сінкевич, і як з'ясувалося і мова, і релігія і особисті переконання мають безпосередньо важливе значення у даній історії. 

"До села Старий Тараж Почаївської громади 20-річний Владислав Кононенко переїхав разом зі своєю матір'ю, яка так надихнулась ідеями московських попів, що вирішила перебратись поближче до Почаївської лаври, і для цього продала квартиру у Хмельницькому. Вірус релігійного мп-зомбування підхопив від мами й син Владислав. Абсолютно проукраїнська бабуся засудженого Кононенка багато років працювала за кордоном, висилала гроші своїй дочці до Хмельницького. Натомість матір Владислава, замість виховувати сина - повезла його в обійми почаївських попів", - відзначив Сергій Сінкевич. 

російські спецслужби помітили його тоді, коли хлопець у соцмережах почав розкидатись усілякою гундяєвською брєдятіною. "Наш клієнт", - подумали фсбешники, і у соцмережевих переписках клієнта завербували.

Куратори пообіцяли гроші, доручили адмініструвати телеграм-канал, і Владислав почав відпрацьовувати: ще більшу дурнЮ писав про війну, про "велич" тих, хто її розпочав, про днр, найманців-вагнерівців, та й іншу наволоч підхвалював.

"Навіть не розумів дурень, що ця його божевільна писанина не надто й цікавила фсбешників, які таким чином просто закинули йому "гачок". І коли Влад "вчепився", то його "підтягнули до берега", і перейшли до конкретних завдань. Вони полягали у тому, щоб збирати інформацію про енергетичні об'єкти, підрозділи ЗСУ та правоохоронців, робити фото і відео, фіксувати координати і пересилати все це, зі спеціальними позначками, замовникам. Що Владислав і виконував, залишаючи Старий Тараж, і мандруючи Тернопільською та Хмельницькою областями. І "герой" домандрувався. Оперативники тернопільського управління СБУ "вели" Владіка від початку його "відряджень", контролювали "шифровки". І вдарити ракетами та дронами у стратегічні об'єкти, які намагався "зливати" Кононенко, росіяни не змогли", - зауважив журналіст. 

А фінал операції із знешкодження зрадника відбувся 26-го січня минулого року у Старому парку Тернополя. Невдаха-шпигун "спалився" на своїй жадібності до "зароблених" грошей. І коли його поклали до землі, то від нього вже не героїзмом тхнуло.

25 червня цього року у Тернопільському суді, у закритому засіданні, за участі присяжних, агенту ворожої розвідки Владиславу Кононенку призначили покарання: 15 років позбавлення волі. Хоча, за частиною 2 статті 111 - (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) - він міг поїхати і на довічне ув'язнення.

"Матір під кримінал не потрапила, але чи є її вина у тому, що син став зрадником? Думаю, що так. Бо кожне покоління чекає свої випробовування, і зокрема й від виховання залежить, як кожен ці випробовування витримує. Сім'я Владислава відмовилась від безкоштовного державного захисту, але ніхто з платних тернопільських адвокатів не погодився захищати підозрюваного у зраді. Після затримання Кононенко у всьому зізнався, розповів конкретні деталі своєї зрадницької діяльності, здав фсбешних кураторів. А потім, за порадою приїжджого адвоката, замовчав. Чи допомогла йому ця мовчанка? Ні. Бо докази - і для суддів, і для присяжних - були твердими і переконливими. Продавався Кононенко дешево. Вірив в обіцяне йому фейкове "звільнення від мобілізації на херсонському бланку", а за один з епізодів попросив 5 тисяч гривень на витрати. А от, якби цей "епізод" справдився, то і невинні люди могли б загинути, і збитки обчислилися б мільйонами доларів. Владислав Кононенко - це одна нещасна ринвочка, потоком від якої хотіли скористатись вороги. Але російські спецслужби можуть мати цілу мережу таких кононенків, через яких намагаються висмоктувати секрети нашої безпеки. І значить - не можна розслаблятись. Треба бути пильними", - підсумував Сергій Сінкевич. 

 

 

 

джерело 

Читайте також