Про це пише “Файне місто” з посиланням на пресконференцію міністра оборони Олексія Резнікова.
Ми навпаки підняли рівень грошового забезпечення на виконання указу президента України. Якщо раніше стрілець – це найменша позиція, отримував 13 тисяч гривень, тепер він буде мати 20 тисяч гривень. Це вище, ніж середня заробітна плата по Україні. А далі оплата збільшується відповідно до рангу військового, у всіх них буде збільшена заробітна плата у 30-35%, – зазначив Резніков.
100 тисяч гривень нараховуватимуть військовим “на нулі”
Міністр оборони додав, що додаткові виплати 100 тисяч і 30 тисяч гривень залишили, однак відбулися уточнення щодо того, хто саме має отримувати ці кошти. Тому що вони передбачалися безпосередньо для тих, хто на лінії контакту ризикуючи своїм життям, веде вогонь, безпосередньо воює.
Те, що у військових називається “на нулі”. Вони всі отримують і будуть отримувати 100 тис. грн, як це було прийнято рішення минулого року. Єдине, якщо тепер у таких умовах буде, до прикладу стрілець, то він буде отримувати 120 тис. грн (20 тис. грн + 100 тис. грн за перебування на лінії контакту – ред.), якщо це рівень військового вище, то виплати, відповідно, також будуть вищі, – поясник очільник Міноборони.
30 тисяч гривень доплачуватимуть тим, хто далі від фронту
Також ті, хто забезпечують бойові завдання, але далі від лінії фронту, отримуватимуть 30 тисяч гривень винагороди. Таку ж суму отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання, наприклад, на півночі вздовж лінії фронту.
Ті, хто виконує бойове завдання трохи далі, але біля лінії фронту, будуть так само продовжувати отримувати 30 тисяч гривень. Знову ж таки, як я вже казав, той самий стрілець буде отримувати 20 тис. грн і 30 тис. грн – тобто всього 50 тис. грн. І це стосується не лише ЗСУ, а й Нацполіції, Нацгвардії, прикордонників, спецпідрозділів СБУ, ГУР, тобто всі, хто у формі, будуть отримувати кошти за виконання бойового завдання, – додав Олексій Резніков.
Додаткову місячну виплату у 30 тис. грн скасували для військовослужбовців, які перебувають далеко в тилу, поза зоною бойових дій і не виконують завдань на сході, півдні чи півночі країни.